SportIZVANREDNI REZULTATI

Heroine Atletskog sportskog kluba Zadar "pobrale" zlatne medalje i titule državnih prvakinja, evo što su sve osvojile...

Piše Ivica GJERGJA
25. travnja 2024. - 18:35

U Varaždinu je održano Prvenstvo Hrvatske u višeboju za sve kategorije. Na prvenstvu je nastupilo i četvero atletičarki Atletskog sportskog kluba Zadar koji su postigli odlične rezultate i osvojili tri zlatne medalje te naslov prvaka Hrvatske. Pored toga postigli su nekoliko novih osobnih i klupskih rekorda.

Inače Atletski sportski klub Zadar je osvojio najviše zlatnih medalja ukupno tri te je time postao najbolji klub na prvenstvu po osvojenim medaljama. U konkurenciji devetnaest mlađih kadetkinja koje su se natjecale u četveroboju Natali Barišić je osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvakinje Hrvatske osvojivši ukupno 2 340 bodova, dok je Nina Vujević osvojila šesto mjesto s osvojenih 1 845 bodova. U pojedinačnim disciplinama Natali je postigla sljedeće rezultate: u utrci na 80 m prepone Natali je istrčala odličnih 12,75 sekundi što je njen novi osobni rekord i uvjerljivo osvojila prvo mjesto, a Nina je s rezultatom 13,74 sekunde (osobni rekord) osvojila deseto mjesto.

U skoku uvis Natali je s preskočenom visinom od 1,49 m (osobni rekord) osvojila drugo mjesto, a Vujević s visinom od 1.34 m (osobni rekord) osvojila deseto mjesto. U bacanju kugle (2 kg) s odličnim rezultatom od 11,78 m (osobni i klupski rekord za mlađe kadetkinje) osvojila prvo mjesto dok je Nina s rezultatom od 8,49 m osvojila šesto mjesto. U utrci na 400 m Natali je s rezultatom 1.09,71 osvojila deveto mjesto, a Nina s rezultatom 1.09,11 osvojila osmo mjesto. U konkurenciji deset kadetkinja Karla Žilić je u šestoboju na uvjerljiv način osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvakinje Hrvatske s osvojenih ukupno 3 790 bodova, ostavivši drugoplasiranu iza sebe za čak 483 boda.

U pojedinačnim disciplinama Karla je postigla sljedeće rezultate: na 100 m prepone Karla je s rezultatom 15,44 sekunde (osobni rekord) na uvjerljiv način osvojila prvo mjesto. U skoku u vis s preskočenom visinom od 1.54 m osvojila je prvo mjesto, a u bacanju kugle (3 kg) s rezultatom 9,78 m (osobni rekord) osvojila je treće mjesto, u bacanju koplja (500 g) s rezultatom 28,43 m, a u skoku u dalj s rezultatom od 5,38 m (osobni rekord) osvojila je prvo mjesto, a u zadnjoj šestoj disciplini na 600 m s rezultatom 1.47,21 (osobni rekord) stigla je do trećeg mjesta.

U konkurenciji seniorki Katarina Gašparović Žodan je osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov prvaka Hrvatske u sedmoboju osvojivši ukupno 3 957 bodova (osobni i klupski rekord).

U sedam disciplina Katarina je postigla sljedeće rezultate: Skok uvis 1,57 m prvo mjesto, Bacanje kugle (4 kg) 9,76 m prvo mjesto, skok u dalj 5,47 m prvo mjesto, 200 m 28,48 drugo mjesto, bacanje koplja (600 g 9 26,65 m prvo mjesto, 100 m prepone 16,72 prvo mjesto i 800 m 2,54,65 drugo mjesto.

- Zadovoljni smo ostvarenim rezultatima u Varaždinu, po tko zna koji put se pokazalo da predano i stručno radimo te su i ostvareni rezultati plod našeg rada. Zadovoljstvo je kod svih, kako kod članova tako i trenera Predraga Saratlije, vjerujem da će i ubuduće naši članovi davati još više i bolje rezultate, kazao je vidno zadovoljan predsjednik i trener Ivica Šola.