SportATLETSKI MITING

Anita Odžaković u bacanju koplja (500 g) ispunila normu za nastup na Prvenstvu Europe za mlađe juniorke u Izraelu!

Piše IVICA GJERGJA
2. svibnja 2022. - 19:20

Anita Odžaković, članica AŠK- a Zadar, pobijedila je u bacanju koplja s rezultatom 52,31 m, čime je za čak 7 metara više postigla svoj novi osobni rekord, te se učvrstila na trećem mjestu ovogodišnje Europske ljestvice kopljašica za mlađe juniorke.

U odličnoj organizaciji ASK-a, u splitskom Parku mladeži održan je Uskršnji miting. Na mitingu je nastupilo 700 atletičara i atletičarki iz Hrvatske, Srbije, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Kosova i Norveške , a među njima i 36 članova AŠK Zadar , koji su postigli odlične rezultate. Oni su osvojili ukupno 16 medalja od čega 7 zlatnih, 3 srebrene i 6 brončanih, postigavši pri tome nekoliko novih osobnih rekorda. Prva mjesta i zlatne medalje su osvojili u konkurenciji mlađih kadetkinja Antea Žilić u skoku uvis preskočivši visinu na 138 cm što je njen novi osobni rekord, Cvita Klarić u bacanju vortexa (130 g) s rezultatom 56,96 m što je njen novi osobni rekord i trenutno najbolji rezultat u Hrvatskoj u konkurenciji mlađih kadetkinja.

Jakov Paštrović je u konkurenciji mlađih kadeta osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju u skoku u vis s preskočenih 150 cm. Među kadetkinjama zlatne medalje i prva mjesta su osvojili Luna Mandić u bacanju koplja (500 g) s rezultatom 30,55 m što je njen novi osobni rekord, te Kate Nižić u skoku udalj s rezultatom 5,63 metra.

U konkurenciji mlađih juniorki prvo mjesto i zlatnu medalju na 100 m prepone osvojila je Enea Nikpalj s rezultatom 15,543 sekunde, te Anita Odžaković u bacanju koplja (500 g) hitnuvši koplje u drugoj seriji do dalekih 52,31 metar, čime je za 7 metara više postigla svoj novi osobni rekord, a ovim je rezultatom ispunila normu za nastup na mlađe juniorskom prvenstvu Europe koje će se održati od 3 do 7. srpnja u Izraelu u gradu Jerusalemu. Anita je s postignutim rezultatom 52,31 m, trenutno 3. na Europskim tablicama u bacanju koplja za mlađe juniorke.

U konkurenciji seniora u skoku udalj Domagoj Brodar je osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju s rezultatom 6,59 m što je njegov novi osobni rekord. Druga mjesta i srebrene medalje su osvojili: mlađa kadetkinja Marietta Blatnjak u skoku uvis preskočivši 135 cm, mlađi kadet Jakov Paštrović na 60 m s rezultatom 8,35 sekundi što je njegov novi osobni rekord, te u konkurenciji juniora Đani Peričić u troskoku s rezultatom 12,45 m što je njegov novi osobni rekord. Treća mjesta i brončane medalje su osvojili: mlađa kadetkinja Karla Žilić u skoku udalj s rezultatom 4,92 m ( novi osobni rekord ) , Iva Gagula u skoku uvis 130 cm ( novi osobni rekord ) , u konkurenciji kadeta Emilio Pucar u bacanju koplja ( 600 g ) 39, 42 m (novi osobni rekord) te u skoku udalj 5,57 m. U konkurenciji juniorki Karla Kožul je osvojila 3 mjesto i brončanu medalju istrčavši 1.11,42, te Domagoj Brodar u konkurenciji seniora na 200 m s rezultatom 23, 09 sekundi ( novi osobni rekord ).

Ostali rezultati članova PK Zadar : Limačice ( 2011. godište ) : 60 m : Lana Tokić 9. mjesto 9,79, Leona Bašić 12. mjesto 9,93 , Đana Đorđević 13 mjesto 9,93 , Mia Skočaj 25. mjesto 10,69. Mlađe kadetkinje : Skok uvis : Lucija Pejić 6. mjesto 130 cm, Luca Zelić 8. mjesto 120 cm. Skok udalj : Marija Gospić 4. mjesto 4,66 m, Marija Tomić 17. mjesto 4,12 m, Marcela Burela 25. mjesto 3,65 m. 60 m : Zara Kruneš 29. mjesto 9,50 , Lucija Stošija Bratović 34. mjesto 9,75 , Nika Rudić 39. mjesto 9,93 , 600 m : Franina Dana Bratović 5. mjesto 2.00,75, Violeta Livaja 7. mjesto 2.07,23, Antonia Matošević 9. mjesto 2.10,17, Petra Madžar 10. mjesto 2.16,62. Mlađi kadeti : bacanje vortexa ( 130 g ) : Bartul Čapić Klanac 8. mjesto 27,45 m, Kadetkinje : 60 m : Lucija Škibola 18. mjesto 9,09 , Lucija Kolić 22. mjesto 9,35 , Marta Glavan 26. mjesto 10,29 , 600 m : Leona Meter 8. mjesto 1.56,76 , Skok udalj : Luna Mandić 5. mjesto 5,28 m, Bacanje koplja ( 500 g ) : Marta Golem 7. mjesto 18,28 m , Kate Nižić 8. mjesto 18,04 m.

- Donijeli smo doma pregršt odličja kao i osobnih rekorda s Uskršnjeg mitinga u Splitu. Imam samo riječi hvala za naše članove kako i njihove trenere. Naš „inkubator“ izvrsno radi pa je sada naša Anita na redu da pokaže ono što zna i može i na Europskom prvenstvu u Izraelu, kazao je predsjednik AŠK Zadar, Ivica Šola.

30. svibanj 2024 05:50