StoryEditorOCM
ForumSRBIJA NA NOGAMA

Oglasio se otac malene Danke za kojom se traga već 20 sati: ‘Zlato moje, naći ću te...‘; Pojavile se i priče o otmici

Piše JL
27. ožujka 2024. - 12:37

"Zlato tatino, naći će te tata! Svijete moj mali!"

Ovim riječima se prvi put na društvenim mrežama oglasio Miloš Ilić, otac nestale djevojčice Danke Ilić (2).

Prema riječima susjeda i policajaca koji sudjeluju u potrazi za djevojčicom, vijest o njezinu nestanku najdramatičnije je primio upravo njezin otac, zbog kojeg je sinoć došla Hitna pomoć, s obzirom na to da mu je od stresa pozlilo, piše Blic, a prenosi Jutarnji list.

Kako doznaje Telegraf.rs, roditelji male Danke Ilić daju iskaz u policiji. Ulazi u naselje Banjsko polje su blokirani.

Prvi put aktiviran ‘Amber alert‘

Nestala Danka (2), kojoj se od utorka oko 13 sati gubi svaki trag u prigradskom naselju Banjsko Polje kod Bora dok se igrala s majkom i bratom, ni nakon cjelonoćne potrage nije pronađena.

Zbog Dankinog nestanka sinoć je prvi put u Srbiji aktiviran sustav "Amber alert", odnosno "Nađi me", a više od 15 sati u potragu su uključeni policija, vatrogasci-spasioci, Gorska služba spašavanja i lovci, a za djevojčicom tragaju i brojni građani. U potragu za djevojčicom uključili su se borski rudari.

Dok je skoro cijela Srbija noćas spavala, Bor oka nije sklopio. Potraga za Dankom trajala je cijelu noć, tijekom koje se temperatura u Boru i okolici spustila na samo 6 stupnjeva Celzijevih, dok je kiša prestala padati. Pripadnici Gorske službe spašavanja objasnili su da su to u normalnim okolnostima dobri uvjeti za potragu, ali da je svaka minuta važna jer se ipak radi o dvogodišnjoj djevojčici.

Sinoć su helikopteri, uz dronove, letjeli unatoč mrklom mraku i pretraživali teren termovizijskim kamerama. Iznad mjesta gdje je nestala Danka Ilić vodi put do šume koja nije gusta, ali u njoj ima dosta gustog rastinja. Nekoliko minuta vožnje od mjesta nestanka je Borsko jezero, koje spasiocima predstavlja posebnu brigu.

Pojedini mještani rekli su za Telegraf.rs da se u okolici kuće nalazi i mnogo rupa te strahuju da je djevojčica upala u jednu od njih.

Pojavile se priče o otmici

Kako Blic doznaje od mještanina, susjedi sumnjaju da je riječ o otmici. Također, mještanin dodaje kako su lovci najavili da će se ujutro okupiti zbog sumnje da je djevojčicu mogla napasti divljač.

Kako je majka djevojčice objasnila za Blic na početku potrage, ona je bila s njom u Banjskom polju kada je malena nestala, a u tom trenutku je na sebi imala ljubičaste hlače i maslinastozelenu jaknu.

- Odaziva se na ime, ali još je mala, još ne govori. Ljudi su javili da je viđena u blizini neke zgrade, ali nje nije bilo - ispričala je očajna majka za Blic.

‘Kad sam se okrenula, nje nije bilo‘

U Boru i okolini stotine ljudi neprestano je dozivalo dvogodišnju Danku, koja je nestala dok se igrala s majkom i jednogodišnjim bratom u Banjskom polju. Majka je nakon ovog strašnog događaja bila izvan sebe.

- Kad sam se okrenula, nije je bilo. Još nema dvije godine, u svibnju će napuniti dvije. Ne govori još. Zvala sam je, zvala, nije mi odgovorila. U blizini je šuma. Molim Boga da je što prije nađemo - očajna je Ivana ispričala za Novosti.

Kako je javio reporter Blica iz Bora, Danka je nestala u prigradskom naselju koje je prilično naseljeno, s dosta stambenih objekata, kuća i zgrada.

Policija je dovela i pse tragače, a podignut je i dron koji je snimao šumu iznad prigradskog naselja, piše Jutarnji list.

24. travanj 2024 14:43