StoryEditorOCM
ForumNE ŠTEDI NIKOG

Milanović ponovno napravio show na presici: ‘Mirela Holy nije normalna‘; Napao i Plenkovića i Grlić Radmana

Piše Vijesti SD
30. kolovoza 2023. - 12:09

Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović dao je izjavu za medije nakon promocije novih časnika Oružanih snaga na Hrvatskome vojnom učilištu ‘Dr. Franjo Tuđman‘.

Milanović je govorio o imenovanju veleposlanika, rekavši da se na početku bilo moguće dogovoriti, a na kraju je napravljeno ono što je on tražio, što je, kaže, jedino moguće.

- Da biste ste s nekim nadmetali, morate imati fair-play. Čekao sam tri godine. Ja i jesam i nisam pozvao. Izrazio sam dobru vjeru, nije prošlo pola sata, a Grlić Radman je nazvao mojeg predstojnika Miljanića. Zašto ga je nazvao, u čije ime? Ne znam zna li Plenković za to, rekao je Milanović i dodao:

- Zašto ga je zvao? Jer mu se otelila krava?, pita se Milanović, prenosi N1.

- Očito je Plenkoviću bitno da zadrži ono kontrole što je imao nad pojedincima dok me nije bilo u politici neko vrijeme, sve je to zapikavanja, flags… Njemu je ugodnija situacija da su to isti ljudi, ma da neki preminu ili odu u mirovinu, i da na njegovo mjesto dođu ljudi bliski HDZ-u, a ja sam pozvao da mijenjamo sustav, kaže Milanović i dodaje:

- Procedura ukazuje na to da je to stvar dogovora na nižoj razini od predsjedničko-premijerske, ne baciš mi na stol, to tako ne funkcionira. Ne možeš brate dio prijedloga slati prema meni a dio stavljati u ladicu, to je perfidno i to nije fair-play, dodao je.

Ipak, kaže da ima puno ozbiljnijih problema u državi.

- Plenković neće ništa, njemu odgovara da ljudi koji su imenovani u vrijeme seljačke bune, jer to su njegovi ljudi, budu i dalje oni, a tamo gdje odu ljudi, imenuje nekog otpremnika iz ministarstva. To je srozavanje razine, kao da na čelo vojnog učilišta staviš brigadira – to mora biti general. Tako on degradira službu.

Milanović se osvrnuo i na izjavu Mirele Holy koja je za Milanovića rekla da je licemjeran ako je točno da sada predlaže kandidate bez diplomatskog backgrounda, a dok je ona bila ministrica, odbio je Radu Borić za veleposlanicu.

- Ona nije normalna. Ili on nije normalan, da se ne uvrijedi. Nju sam politički imenovao, eto, tko je ona? Nema popisa, ne postoji, kaže Milanović.

Komentirao je i hrvatske navijače uhićene u Grčkoj i komentar Andreja Plenkovića, koji je rekao da oni ‘nisu nikakvi ratni zarobljenici‘.

- Prvih pet dana zarobljeništva nisam ništa govorio. Strpali su ih pritvor na šest mjeseci. Kako nečija izjava u Hrvatskoj može naštetiti ljudima? Da im produže pritvor na pet godina? Kao u Prokletoj avliji? Drugo, Plenković ima nisko mišljenje o tom grčkom pravosuđu. Kakvo je to pravosuđe ako moje riječi mogu utjecati na nečiji status zarobljeništva?, pita Milanović i dodaje da on ničime nije prozvao Plenkovića i ministra Grlića Radmana, no da to nije način na koji se postupa u modernoj europskoj zemlji.

- Oni jesu huligani, ali nisu ratni zločinci, oni su pripadnici zajednice i treba ih tretirati kao naše. To su huligani, ali to u ovom trenutku uopće nije bitno. Grčka je plodno tlo za takvo divljaštvo. Ne možeš sto ljudi strpati u ćuzu na pola godine…

Kratko se osvrnuo i na aferu ‘plin za cent’.

- Sad će žrtvovati Barbarića koji je upozoravao na krađu plina, jer su mu priključili struju u nekoj šupi na Hvaru koju je legalizirao u vrijeme moje vlade. Bezveze, kaže Milanović.

01. svibanj 2024 21:35