Vaterpolobit će majstorica

‘Jadranašice‘ prosule veliku priliku za titulu, na kraju su Zagrepčanke slavile nakon drame u izvođenju peteraca

Piše Iva Majić
20. svibnja 2023. - 22:13

Jadranašice nisu uspjele podići povijesni trofej u Poljudu. Mladost je bila bolja rezultatom 11:9, a do poravnanja 1:1 u finalnoj seriji su došle nakon boljeg izvođenja peteraca. Žestoka je bila borba u bazenu, a kako i neće kad se borilo ni manje ni više nego za titulu prvakinja Hrvatske. Tribine su bile lijepo ispunjene, istina manje nego za muško finale, ali domaća ekipa je imala “igračicu više”. Velika je bila drama do samog kraja, iako nije tako "mirisalo" na početku...

Prve dvije četvrtine, obilježile su sestre Butić, Magdalena i Domina, koje su do tada postigle sve pogotke za Jadran, njih pet. Mladostašice su u tom periodu upisale samo jedan, a iz peterca je bila precizna Brnetić. Splićanke su tako nakon pola odigranog susreta imale veliku prednost od 5:1. Mladost se do tada dosta mučila u napadu, ali nisu se dale gošće te su dobile treću četvrtinu 2:1 i zadnju 4:1. Uspjele su izboriti peterce, jer nakon 32 minute igre rezultat je bio 7:7.

Obje vratarke su bile na razini, ali može se reći kako je Medvešek upisala najvažniju obranu minutu i pol prije kraja susreta. U tom trenutku je rezultat bio 7:6 za Jadran, i da je domaća ekipa tada postigla pogodak, tko zna, možda bi se trofej i podizao u Poljudu... Međutim, ovako je Mladost nakon te obrane izjednačila u sljedećem napadu, a Stipanov je bila precizna s vanjske pozicije.

U raspucavanju peteraca, Ratković je zaustavila udarac mladostašici Glas, ali je Medvešek obranila čak dva pokušaja jadranašica, Petrić i M. Butić. Pogodak za 11:9 i pobjedu "žabica sa Save" upisala je Kangler.

Medalje i pehar se tako nisu dijelili u Splitu, već se odluka o prvakinjama odgodila za "majstoricu". Hoće li to po sedmi put u nizu biti Mladost ili će do još jedne povijesne titule doći Jadran? Saznat ćemo u srijedu u Zagrebu...

Semafor

JADRAN-MLADOST 9:11 nakon peteraca; 7:7 (2:1, 3:0, 1:2, 1:4)
Split, bazen u Poljudu. Gledatelja: 200
Suci: Vlaho Radičević i Maro Savinovć

JADRAN: Mišić, Jurić, Čagalj, J. Butić, M. Butić (3), N. Janković (1), Bradašić, Petrić (1), M. Tadić, I. Butić, Barišić, D. Butić (2), Ratković (9 obrana), Goreta TRENER: Aljoša Kunac.

MLADOST: Medvešek (10 obrana), Rogulj, Stipanov (2), E. Crnički (2), Lordan, Skelin (1), Medić, Glas, Bukić, Brnetić (1), L. Crnički, Kangler (1), Frketić, Božan. TRENERICA: Mia Šimunić.

Igračica više: Jadran 1/10, Mladost 1/5. Peterci: Jadran 2/2, Mladost 2/2