Tenismasters serija

Šesti naslov ove godine: Pavić i Mektić osvojili turnir u Rimu

16. svibnja 2021. - 17:01

Hrvatski reprezentativci Nikola Mektić i Mate Pavić pobjednici su rimskog turnira iz Masters 1000 serije na kojem su u nedjeljnom finalu muških parova nadigrali Amerikanca Rajeeva Rama i Britanca Joea Slisburyja sa 6-4, 7-6 (4) za 83 minute.

Za Mektića i Pavića to je šesti naslov u prvih pet mjeseci zajedničkog igranja te treći zajednički trijumf na Mastersima 1000 iz četiri finala.

Baš kao što su to učinili u Miamiju, Mektić i Pavić su do naslova na Italian Openu došli bez izgubljenog seta. U prvom setu finala su do ključnog 'breaka' stigli u petom gemu, što im je bilo dovoljno za osvajanje prve dionice.

U drugom setu nijedan par nije imao priliku za oduzimanje servisa pa je odluka pala u 'tie-breaku' koji je hrvatska kombinacija sjajno otvorila i povela sa 6-0. Ram i Sa...

18. travanj 2024 10:53