Tenisadelaide

Petra dobro startala: nakon slabijeg prvog seta preokrenula je rezultat i na koncu slavila, sljedeća suparnica joj je Amerikanka Gauff

23. veljače 2021. - 13:20

Hrvatska tenisačica Petra Martić plasirala se u 2. kolo WTA turnira u Adelaideu nakon pobjede protiv Ruskinje Ljudmile Samsonove 4-6, 6-0, 7-5.

Martić je za pobjedu protiv 22-godišnje Ruskinje, trenutačno 117. tenisačice svijeta, trebala dva sata i 20 minuta igre.

U prvom setu Petra je propustila tri break lopte u sedmom gemu, da bi Ruskinja u desetom gemu iskoristili svoju četvrtu break loptu za 6-4.

U drugom setu hrvatska tenisačica nije imala nikakvih problema. Uz tri oduzeta servisa za 32 minute slavila je sa 6-0.

Martić je sjajno nastavila i u odlučujućem, trećem setu. Uz dva breaka povela je 4-1, no Ruskinje se uspjela vratiti izjednačivši na 5-5. Ipak, u 11. gemu Martić ponovo oduzima servis svojoj suparnici, a potom sigurno osvaja svoj servis za konačnih 7-5.