Tenis3. kolo wimbledona

Marin Čilić vodio 2:0 u setovima pa izgubio: bolji od Hrvata bio je Rus Medvjedev

3. srpnja 2021. - 22:11

Hrvatski tenisač Marin Čilić oprostio se od Wimbedona porazom u 3. kolu od drugoga igrača svijeta Rusa Daniila Medvjedeva s 7-6 (3), 6-3, 3-6, 3-6, 2-6 za tri sata igre i 42 minute igre.

Čilić (ATP-37.) je protiv drugoga igrača svijeta vodio s 2-0 u setovima, ali potom nije izdržao i glatko je izgubio preostala tri seta. U ta zadnja tri seta Čilić je imao samo četiri as-servisa i čak šest dvostrukih pogrešaka, a Rus deset asova i nijednu dvostruku pogrešku. Ukupno je u meču Marin napravio 11 aseva i 10 dvostrukih pogrešaka.

U prvom setu Čilić je napravio "break" za 4-2, potom odmah izgubio svoj servis, pa u osmoj igri propustio dvije lopte za obrat. U "tie-breaku" je Marin bio dominantan i s 7-3 osvaja prvi set.

U drugom setu je Čilić podigao svoju igru, dvaput je Medvje...

25. travanj 2024 07:50