Tenisatp rim

Marin Čilić poražen od Tsitsipasa, Mektić i Pavić prošli u osminu finala

12. svibnja 2021. - 17:55

Marin Čilić (ATP - 43.) se oprostio u drugom kolu od turnira Masters 1000 serije u Rimu, gdje ga je u srijedu pobijedio peti tenisač svijeta Grk Stefanos Tsitsipas sa 7-5, 6-2 nakon jednog sata i 43 minute igre.

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj i prva pobjeda Tsitsipasa, koji će u osmini finala igrati protiv pobjednika dvoboja Talijana Mattea Berrettinija i Australca Johna Millmana.

Čilić je u prvom setu bio potpuno ravnopravan suparnik Tsitsipasu, čak je bio i bliži osvajanju prve dionice kad je u devetom gemu propustio dvije prilike za 'break'. No, kad je grčki tenisač prvim 'breakom' u meču osvojio prvi set sa 7-5, prelomio je meč na svoju stranu.

Tsitsipas je u drugom setu poveo 3-0, a do trećeg 'breaka' u meču stigao je kad je Čilić servirao za ostanak u meču i pro...

16. travanj 2024 14:24