Strani nogometkontroverza

Pogledajte situaciju o kojoj će se dugo raspravljati, je li sudac Taylor pogrešnu odluku i teško oštetio Njemačku

Piše SN
5. srpnja 2024. - 21:11

Prava drama odvila se u Stuttgartu u prvoj utakmici četvrtfinala Eura. Igralo se "finale prije finala", Španjolska je išla na domaćina turnira, Njemačku, a pobjednik je odlučen nekoliko minuta prije kraja drugog produžetka kada je za 2:1 pogodio Mikel Merino na asistenciju Danija Olma.

Sve je možda moglo biti i drugačije da je sudac Anthony Taylor donio drugačiju odluku na samom početku drugog produžetka. U 106. minuti pucao je po golu Jamal Musiala, ali pogodio je lijevog beka španjolske reprezentacije Marca Cucurellu u ruku. Iako bi to po svim pravilima gotovo sigurno trebao biti kazneni udarac, Taylor je odlučio ništa ne pokazati te se igra nastavila dalje, čak nije otišao ni gledati situaciju na VAR monitor.

07. srpanj 2024 21:16