Strani nogometočekivano

Nizozemska će nakon osam godina opet igrati osminu finala, Katarci će ostati zabilježeni kao prvi domaćini u povijesti s tri poraza

29. studenog 2022. - 18:16

U dvoboju zadnjega, 3. kola A skupine SP-a nogometaši Nizozemske su svladali Katar s 2-0 (1-0) i kao prvi u skupini plasirali se u osminu finala.

Nizozemci će nakon osam godina opet igrati osminu finala SP-a, a Katarci će ostati zabilježeni u povijesti kao prvi domaćini mundijala koji su izgubili sve tri utakmice.

Nizozemci su s pola snage, dominirali protiv Katrana, koji su već ranije ispali sa SP-a. Igralo se većinu vremena na katarskoj polovici, o čemu svjedoči i 68 posto posjeda Nizozemaca.

Već u četvrtoj minuti Nizozemska je mogla povesti, ali je Blind uputio udarac ravno u vratara. U 14. minuti Depay prebacuje vrata, a napadač Barcelone je u 26. minuti imao još jednu priliku, ali mu je katarski branič blokirao šut.

Nizozemce je ipak u vodstvo nekoliko sekundi kas...

25. travanj 2024 01:33