Strani nogometnovo iznenađenje

Marokanci šokirali očajne Belgijce i zakomplicirali situaciju u našoj skupini

27. studenog 2022. - 15:56

U dvoboju 2. kola F skupine Svjetskog prvenstva nogometaši Maroka su pobijedili Belgiju s 2-0 (0-0).

Maroko je poveo golom Abdelhamida Sabiria iz slobodnog udarca, gotovo iz "mrtvog kuta" u 73. minuti, da bi u 92. minuti na 2-0 povećao Zakaria Aboukhlal (90+2).

Nakon remija s Hrvatskom, Marokanci su neočekivano došli do pobjede nad Belgijom, pa su se našli u vrlo dobroj poziciji za prolazak grupe. Marokanci su se opet pokazali čvrstim i discipliniranim, ali su ovaj puta bili opasni i iznimno učinkoviti u napadu.

Belgijanci, koji su Kanadu dobili na iskustvo, još jednom su pokazali slabu i sporu igru i zasluženo su doživjeli poraz, koji ih stavlja u situaciju da se vade protiv Hrvatske u zadnjem kolu.

Već u 5. minuti Batshuayi je iz blizine mogao dovesti Belgijance u vodstvo, ali j...

19. travanj 2024 06:33