Strani nogometfinale lige prvaka

Manchester City je prvak Europe! Pep Guardiola nakon 12 godina osvojio najveći klupski trofej

Piše R. R.
10. lipnja 2023. - 19:59

Nogometaši Manchester Cityja prvi put u povijesti postali su europski prvaci nakon što su u finalu Lige prvaka u Istanbulu pobijedili Inter sa 1-0.

City je opravdao ulogu favorita, premda se Inter sjajno borio, a pogodak odluke zabio je Rodri u 68. minuti.

Engleski prvak je očekivano od samog početka dominirao u posjedu, međutim bez previše rizika, dok je Inter postavio čvrsti i pokretljivi blok kojeg nije bilo kako probiti.

U takvoj igri vidjeli smo samo jednu pravu priliku u prvom poluvremenu, u 27. minuti zaprijetio je Erling Haaland, ali je Interov vratar Andre Onana bio siguran. Dodatan problem za City predstavljala je ozljeda Kevina De Bruynea koji je u 36. minuti morao izaći iz igre.

Pogodak odluke pao je u 68. minuti kada je Rodri lijepo pogodio na povratnu loptu Bernarda ...

06. listopad 2024 11:45