Strani nogometeuropska liga

Juventus, Sporting i Sevilla izborili osminu finala, nisu dozvolili iznenađenje i opravdali su ulogu favorita

23. veljače 2023. - 21:21

Nogometaši Juventusa, Sportinga i Seville izborili su plasman u osminu finala Europske lige.

Juventus je na gostovanju pobijedio Nantes sa 3-0 nakon što je prvi susret završio 1-1. Uvjerljiv je bio i Sporting koji je u Danskoj porazio Midtjylland sa 4-0 nakon lisabonskih 1-1, dok je Sevilla u Eindhovenu izgubila od PSV-a sa 0-2, ali je u prvom susretu slavila sa 3-0.

Nakon što je u prvom susretu slavila sa 3-0, Sevilla je u Eindhovenu kontrolirala utakmicu do 80. minute, a potom strijepila za prolaz. PSV je poveo u 77. minuti golom Luuka de Jonga. Isti je igrač pet minuta kasnije zabio i za 2-0, no pogodak je poništen zbog zaleđa. U četvrtoj minuti nadoknade Fabio Silva je povećao prednost domaćina, no za više nije bilo vremena. Ivan Rakitić je za Sevillu igrao cijeli susret....

25. travanj 2024 02:30