Strani nogometpobjeda u sydneyju

Japan i Saudijska Arabija izborili nastup na Svjetskom prvenstvu, Australija ide u dodatne kvalifikacije

24. ožujka 2022. - 12:24

Nogometaši Japana 2-0 (0-0) pobjedom na gostovanju kod Australije u Sydneyu osigurali su izravni plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se krajem godine održati u Kataru kolo prije kraja Azijske zone kvalifikacija, a ovim rezultatom i Saudijska Arabija je postala izravni sudionik svjetske smotre.

Uoči susreta 9. kola skupine B u Sydneyu Japan je imao tri boda više od Australije te i s bodom praktički osigurao jedno od prva dva mjesta koja izravno vode na SP, no Japanci nisu igrali na bod već su bili mnogo aktivniji i bolji suparnik od svojih domaćina.

Ipak, zbog brojnih promašaja velikih prilika Japanaca koji su u prvom poluvremenu dva puta tresli i okvir gola, do 89. minute rezultat je bio 0-0. Tada je igrač s klupe Mitoma napokon okrunio bolju igru Japana i pogotkom zaključio odl...

06. srpanj 2024 12:54