Strani nogometeuropska liga

Feyenoord ‘podario‘ sedam komada Šahtaru i postao suvlasnik rekorda, prošli Sevilla, Juventus i Manchester United

16. ožujka 2023. - 21:34

Nogometaši nizozemskog Feyenoorda postali suvlasnici najuvjerljivije pobjede u povijesti Europske lige koje je u današnjem formatu zaživjelo 2009., svladavši ukrajinski Šahtar sa 7-1 pred svojim navijačima u uzvratnom dvoboju osmine finala.

Momčad pod vodstvom hrvatskog stručnjaka Igora Jovičevića već je na poluvremenu zaostajala za tri pogotka na legendarnom "De Kuipu" u Rotterdamu, ali se potpuno raspala u prvom dijelu drugog poluvremena, kad su im Nizozemci u razmaku od sedam minuta zabili još tri gola.

Meksikanac Santiago Gimenez je već u 9. minuti po prvi put svladao gostujućeg vratara Trubina, da bi do kraja poluvremena dvaput mrežu zatresao kapetan Feyenoorda Turčin Orkun Kokču, u 24. minuti preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora, a u 38. minuti iz kaznenog udarca...

18. travanj 2024 10:11