Strani nogometliga prvaka

Chelsea stvarao prilike, Borussija zabila za pobjedu, Benfica je opravdala ulogu favorita protiv Club Bruggea

Piše Toni Bilić
15. veljače 2023. - 23:17

Borussia Dortmund kao domaćin je svladala Chelsea s 1:0 u prvom susretu osmine finala Lige prvaka. Utakmica u Dortmundu bila je vrlo zanimljiva, s dosta prilika, od kojih je većinu imao Chelsea, no kao i cijele ove sezone, gosti su imali problema s realizacijom. S druge strane, jedan sjajan potez Borussijinog krilna Karima Adeyemija donio je domaćinima prednost.

Chelseajev menadžer Graham Potter istrčao je s trojicom igrača dovedenih ovog siječnja, Enzom Fernandezom, Joaom Felixom i mladim Ukrajincem Mudrikom. Mateo Kovačić ostao je na klupi, do kraja utakmice nije ulazio u igru. U prvom poluvremenu obje momčadi su imale svoje prilike, a najbliže pogotku ipak su bili gosti u 38. minuti, kada je Felix pogodio gredu.

U drugom dijelu gosti iz Londona su krenuli još žešće, nizali s...

18. travanj 2024 16:58