Strani nogometbundesliga

Berlinski derbi pripao Herthi: Uniona slomilo što je rano ostao s igračem manje i nije se uspio oduprijeti naletima ‘domaćina‘

4. prosinca 2020. - 23:12
Hertha Berlin's Slovakian defender Peter Pekarik (C) scores the 1-1 eqalizer during the German first division Bundesliga football match Hertha Berlin v Union Berlin at the Olympic stadium in Berlin on December 4, 2020. (Photo by Odd ANDERSEN/various sources/AFP)/DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEOOdd Andersen

Nogometaši Herthe u berlinskom su derbiju svladali Union sa 3-1 (0-1) u prvoj utakmici 10. kola njemačkog prvenstva, odigranoj na Olimpijskom stadionu.

Gosti su bolje počeli i  20. minuti poveli pogotkom Awoniyija. No, Union je u 23. minuti ostao s igračem manje, jer je neoprezni Robert Andrich karate udarcem pogodio umjesto lopte glavu Tousarta te zaradio izravni crveni karton.

Hertha je brojčanu prednost iskoristila u drugom poluvremenu. U 51. minuti izjednačio je Slovak Pekarik, a pobjedu momčadi Bruna Labbadije s dva je pogotka, u 74. i 77. minuti, donio Poljak Piatek.

Trećom pobjedom u sezoni Hertha je došla do 11 bodova i privremeno zasjela na 11. mjesto. Union je sa 16 bodova ostao na šestoj poziciji. Vodeći Bayern ima 22 boda, dva više od drugoplasiranog RB Leipziga protiv ...

19. travanj 2024 05:29