Rukomettaman po meri

Zagrebački ‘plinari‘ stigli do prve pobjede u Ligi prvaka: najbolji pojedinci hrvatskog prvaka bili su Rus Timur Dibirov i Slovenac Aleks Kavčič

28. rujna 2022. - 21:42

Rukometaši PPD Zagreba ostvarili su prvu pobjedu u novoj sezoni Lige prvaka svladavši u zagrebačkoj Areni gostujući Porto sa 29-23 (16-15) u utakmici 3. kola skupine A.

Najbolji pojedinci hrvatskog prvaka u ovom dvoboju bili su Rus Timur Dibirov sa 10 pogodaka, Slovenac Aleks Kavčič sa šest i Luka Lovre Klarica sa pet, dok je odlični vratar Dino Slavić sakupio 14 obrana

U dvoboju jedine dvije momčadi koje su u prva dva kola doživjele dva poraza, "zagrebaši" su pokazali da su kvalitetnija momčad od Porta, iako konačan rezultat ne oslikava koliko se hrvatski prvak morao namučiti za pobjedu. PPD Zagreb je relativno brzo, već u 9. minuti, došao do prve osjetnije prednosti od tri pogotka (6-3).

Gosti su u 17. minuti došli na gol zaostatka (9-8), da bi Luka Lovre Klarica u 24....

25. travanj 2024 11:56