Rukometpobjeda japanki

Oslabljene Hrvatice ulaze u drugi krug bez bodova i vrlo malim izgledima za četvrtfinale

Piše Toni Bilić
6. prosinca 2021. - 22:26

Hrvatske rukometašice poražene su od Japana u trećem kolu Svjetskog prvenstva u Španjolskoj, Japanke su bile bolje s 28:26 (14:14). Hrvatska se zahvaljujući pobjedi nad Paragvajem plasirala u drugi krug, ali u njega nakon poraza ulazi bez bodova i vrlo malim izgledima da izbori četvrtfinale.

Naše rukometašice bile su oslabljene jer su tri važne vanjske igračice, Mičijević, Dežić i Krsnik,  na jutarnjem testiranju uoči utakmice bile pozitivne na koronavirus. Stoga nam je vanjska linija bila desetkovana.

Utakmica je bila vrlo izjednačena sve do samog kraja, u prvom poluvremenu Japanke su dva puta imale po dva gola prednosti, ali uglavnom se igralo u egalu. U nastavku je Hrvatska povela s tri gola razlike, ali nakon vodstva 23:20 u 46. minuti naše rukometašice kao da su stale...

19. travanj 2024 10:41