RukometC skupina

Nova pobjeda Nexea u Europskoj ligi, u Našicama palo Gorenje Velenje

30. studenog 2021. - 23:23

U susretu petog kola C skupine EHF Europske lige Nexe je u Našicama pobijedio Gorenje Velenje sa 31-23 ostvarivši četvrtu pobjedu u skupini.

Slovenski sastav je do sada jedini pobijedio našičku momčad, sredinom studenog u Velenju je bilo 34-28. Međutim, u uzvratnom dvoboju odabrnici Branka Tamšea su bili bolji i zasluženo su slavili s osam razlike što je važno ako će se zatvoriti krug ove dvije momčadi.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu, nakon osam minuta imao je vodstvo 6-2. Gorenje se vratilo smanjivši na 6-5, no uslijedila je nova serija hrvatskog sastava za +6 (12-6). Do kraja poluvremena slovenska momčad je smanjila na pet golova zaostatka (14-9).

U prvih sedam minuta nastavka gostujući sastav je stigao na samo -2 (16-14). Tamše je pozvao minutu odmora, a njegova mo...

16. travanj 2024 04:06