Island bolji od Norveške, pobjeda Francuza, remi Španjolaca

18. siječnja 2012. - 23:40

Kompletirano je 2. kolo Europskog rukometnog prvenstva u Srbiji. U drugom susretu "hrvatske" skupine D Island je s tijesnih 34-32 slavio protiv Norveške.

Nakon tijesnog poraza od Hrvatske (31-29) Island je tako uspio doći do premijerne pobjede, a učinio je to u samoj završnici susreta.

Naime, momčad Gudmundura Gudmundssona primijenila je "hrvatski recept" iz 1. kola i preokrenula je susret u posljednjih deset minuta. Norveška je na poluvremenu imala prednost od dva gola razlike (20-18), a deset minuta prije kraja nakon gola Tvedtena plus 3 (30-27).

No tada Islanđani rade seriju 4-0 dvama golovima Gudjona Valura Sigurdssona i jednim Thorira Olafssona i Roberta Gunnarssona za potpuni preokret. U posljednju se minutu ušlo s izjednačenih 32-32, a potom 41 sekundu prije kraja svoj prvi g...

21. rujan 2024 19:16