Rukometporeč

Hrvatska startala pobjedom na Croatia Cupu, protiv aktualnih svjetskih prvakinja najefikasnija bila je Mićijević

15. travnja 2021. - 07:26

Na otvaranju HEP Croatia Cupa, hrvatska ženska rukometna reprezentacija je u Poreču pobijedila aktualne svjetske prvakinje Nizozemke sa 24-23.

Bez izbornika Nenada Šoštarića koji je u karanteni, sa Snježanom Petikom na klupi, brončane s posljednjeg EP-a su otvorile susret u sastavu Pijević na vratima, Šimara i Zadravec na krilima, Debelić na crti, te na vanjskim pozicijama Mićijević, Blažević i Krsnik.

Hrvatska je bolje ušla u utakmicu i u osmoj minuti je prvi put otišla na plus dva (5-3). Međutim, Nizozemke su okrenule rezultat serijom 5-0. Malo po malo, naše su rukometašice topile prednost Nizozemki i u 24. minuti stigle do novog izjednačenja (10-10), a u završnici prvog dijela naše su djevojke zabile još tri gola za 13-10 na poluvremenu.