Košarkapoetska pravda

Split se Dinamu zahvalio za ‘gostoljubivost‘: umorni Žuti s pola gasa nadvisili Zagrepčane

Piše Ivan Renić
29. siječnja 2023. - 20:20

Košarkaši Splita pobijedili su Dinamo rezultatom 88:73 u 17. kolu HT Premijer lige. Bila to druga utakmica za Žute u 24 sata jer Zagrepčani nisu pristali na odgodu susreta. „Gostoljubivost” im se obila o glavu jer su na svom parketu uvjerljivo poraženi.

Nešto bolje otvorio je Dinamo, no Split se probudio sredinom prve četvrtine i preuzeo vodstvo. Fantastičnom serijom Žuti su već u drugoj imali i 23 koša prednosti. Drugu dionicu dobili su s 29:12. Umor se nije osjetio na Sullivanu u Shorteru koji su bili raspoloženi.

Bez Mavre na terenu, organizirali su Kalajžić i Ukić, a vrijedi istaknuti 10 Rokovih asistencija. Rekordnih +25 Split je imao u trećoj četvrtini. Dinamo tako ni u jednom trenutku nije bio ni blizu toliko željene pobjede, one zbog koje nisu pružili ruku solidarn...

24. travanj 2024 19:34