Košarka24. kolo

Nevjerojatna utakmica: Zabok preokrenuo minus 20 protiv Cibone

Piše hina
14. ožujka 2024. - 20:05

U posljednjoj utakmici 24. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Zabok je velikim preokretom kao gost u KC "Dražen Petrović" svladao Cibonu sa 88-86 (8-28, 25-21, 27-20, 28-17).

Dino Cinac je sa 39 koševa predvodio Zabok, ali junak pobjede bio je Nickolas Neal koji je sa zvukom sirene pogodio za konačnih 88-86, dok je Ivan Perasović sa 26 ubačaja i 10 skokova bio najbolji kod Cibone.

Cibona je odlično krenula u susret i nakon prvih 10 minuta imala 20 razlike (28-8), a Perasović je postigao čak 20 poena u toj prvoj četvrtini. No, Zabok je malo-pomalo "grickao" tu prednost domaćih da bi u samoj završnici izvrsni veteran Cinac pogodio dvije trice i jedno polaganje te poravnao na 84-84 na ulasku u posljednju minutu. Savić je pogođenim slobodnim bacanjima 23 sekunde prije isteka vremena osigurao prvo vodstvo Zaboku, na isti je način sedam sekundi prije kraja uzvratio Radovčić da bi u posljednjem napadu loptu odluke uzeo Neal i preko Radovčića pogodio za drugu pobjedu Zaboka protiv Cibone u Zagrebu ove sezone.

Zabok je sada na omjeru pobjeda i poraza 12-12, dok je Cibona pala na 18-6.

Na vrhu je Zadar sa 22-2, drugi je Split sa 21-3, dok je na dnu Bosco sa 1-23.

28. travanj 2024 11:45