Košarkabravo žuti

Mile Karakaš važnom pobjedom debitirao na klupi košarkaša Splita: Imamo nevjerojatnu širinu i na tome ćemo graditi našu priču

Piše Vedran Babić
25. veljače 2021. - 21:29
Bozidar Vukičević/Cropix

Mile Karakaš pobjedom je debitirao na klupi košarkaša Splita. I to važnom pobjedom nad Goricom u kontekstu hvatanja što bolje pozicije pred doigravanje HT Premijer lige. Na kraju je ispalo uvjerljivije nego što se možda nadao.

Iako je postojao opravdan strah da bi Split mogao patiti zbog umora svojih reprezentativaca koji su se tek vratili u klupski ritam, kao što je bio slučaj prošli put, to se barem u ovom susretu nije dogodilo.

U prvoj četvrtini Split se još tražio, čak je i dobrim dijelom druge bilo neizvjesno (39:37 u 18. minuti), da bi u naredne tri minute serijom 16:4 domaćin učinio velik korak prema pobjedi. Trica Lukovića u uvodu drugog poluvremena odvela je Split na 55:41.

Dok je i Goricu išla trica, bila je opasna i upravo se tim oružjem približila na minus šest (59:53), no domaćin je onda ponovno dao gas i početkom posljednje dionice uz novu dobru rolu Ivana Perasovića odjurio na nedostižnih 20 razlike (78:58). Baš je Perasović s 15 poena bio najefikasniji igrač Splita, a uhvatio je i šest skokova. Vranković i Luković ubacili su po 14, a Marić 12 uz deset skokova.

- Utakmica je bila rastrgana, što se moglo i očekivati jer smo odradili samo jedan zajednički trening. Zadovoljan sam kako su igrači prihvatili svoje uloge te njihovom energijom i zalaganjem. Imamo nevjerojatnu širinu i na tome ćemo graditi našu priču - rekao je poslije premijere Karakaš, dok je o osobnim emocijama vezanima za debi rekao:

- Bio sam iznenađen koliko sam bio smiren. Koncentrirao sam se samo na utakmicu, pa me tako i zanima samo prvo sljedeće, a to je trening i onda Cibona u nedjelju.

Da, Cibona je sljedeća i to u dvostrukom programu. Oba puta u Zagrebu. U nedjelju u ABA Ligi, a u utorak u domaćem prvenstvu. Nova dva testa za Karakaša.

SPLIT - GORICA 87:72 (19:22, 31:19, 19:15, 18:16)