KošarkaDvorana u dimu

Gostujući navijači zapalili baklju, ali i stolice na Gripama, ‘žuti‘ bez poteškoća do rutinske pobjede

Piše Frane Vulas
13. studenog 2023. - 20:56

Na krilima raspoloženog Shortera (11 postignutih poena u prvoj četvrtini) poveo je Split na otvaranju susreta 20:10. Raspoloženi novozelandski centar Alok vratio je Sinjane u život. Kada su se Sinjani primaknuli na 27:23 (13 poena Aloka do tada), domaći trener Slaven Rimac pozvao je minutu odmora. Kao da je to trglo ‘žute‘. Serijom 10:0 otišli su prvo na 37:23, a do kraja prvog poluvremena i do 52:31. U drugoj četvrtini Amerikanac D.J. Funderburk ubacio je deset poena.

U nastavku je utakmica također bila jednosmjerna ulica. Razlika u kvaliteti dviju momčadi bila je očita. Nisu imali snage za povratak u susret Sinjani koji su uz skraćeni roster tjedan dana ranije ostali bez trenera Tihomira Mustapića, a momčad je vodio njegov dosadašnji pomoćnik Dino Erceg. S linije slobodnih bacanja Runjić je odveo Split na 65:34 u 27. minuti, odnosno od onih 27:23 Split je napravio seriju 38:11.

Najuzbudljiviji dio drugog poluvremena bio je na startu treće četvrtine kada je netko s dijela dvorane gdje su bili gostujući navijači ‘Sinjski Maligani‘ zapalio baklju, ali ujedno njom i stolice na Gripama. Zbog toga je u dvorani bilo i dosta dima, potrajalo je dok se skroz razišao. Nakon ove pobjede Split je omjeru pobjeda i poraza 6-2, a Alkar kojeg čeka borba za ostanak na skoru 2-6. Veliko opuštanje domaćina u završnici, jer Split prvih osam minuta zadnje četvrtine nije zabio ni koš, Alkar je iskoristio da poraz bude u konačnici pristojan.

Povratnik Lewis Sullivan premijeru za ‘žute‘ bi trebao imati u ogledu sa Zadrom na Gripama u regionalnoj ligi u petak. Znakovito, Cameron Shelton koji je nakon Shamiela Stevensona također na izlaznim vratima kluba nije uopće ulazio u igru.

Split – Alkar 80:65

Split – Dvorana na Gripama. Gledatelja 300. Utakmica 8. kola Favbet Premijer lige košarkaša: Split – Alkar 80:65 (26:18, 26:14, 21:12, 7:21). Suci: Franko Gracin (Zagreb), Roko Hordov (Zadar) i Goran Rogić (Zagreb).

Split: Funderburk (10), Perković (8), Shorter (21), Kalajžić (4), Tišma, Runjić (15), Vuko (5), Perkušić (8), Gnjidić (5), Shelton, Dubravčić (2), Ljubičić (2).

Alkar: Alok (22), Green (12), Blatančić (8), Pavela, Nazor, Čović (2), Matulina (5), Boban (2), Vučić (8), Jukić (6).