Hajdukzadnje kolo HNL- a

‘Pirova pobjeda‘ Hajduka u Zaprešiću: ‘Bili tići‘ nisu dočekali kiks Dinama koji slavi naslov na Maksimiru

Piše I. M.
3. lipnja 2023. - 12:48

Juniori Hajduka slavili su u zadnjem susretu HNL- a protiv Inkera iz Zaprešića 2:0. Strijelci na utakmici bili su Ćalušić koji je tresao mrežu domaćina u 21. minuti i Hrgović u 39. minuti. Međutim, pobjeda je bila "uzaludna" jer je Osijek na Maksimiru izgubio 4:1 od Dinama koji je tako postao novi prvak Hrvatske.

Uoči današnjeg zadnjeg kola, nije se znalo hoće li pehar ostati na Poljudu ili će ići put Maksimira. Ali, Zagrepčani su ovisili samo o sebi, dok su "bili tići" za treći naslov u nizu trebali pomoć Osijeka. Međutim, momčad iz Gradskog vrta bila je bespomoćna na Maksimiru, pa su tako "modri" slavili u utakmici punoj golova i došli do naslova.

Goran Mehkek/Cropix
Zeljko Puhovski/Cropix

INKER - HAJDUK

INKER: Mokrović Dajić I, Jakolić, Pavlica, Žagmešter, Paradžik, Grgić, Mokrović Dajić M., Kahlina, Vnučec, Crnković, Usmiani

HAJDUK: Fesyuk, Đolonga, Capan, Vrcić, Brajković, Hrgović, Skoko, Begonja, Nazor, Pavić, Ćalušić

DINAMO - OSIJEK

DINAMO: Klarin, Gubijan, Cvetko, Ruškovački, Graonic, Lukanić, Brkljača, Topić, Vrbančić, Košćević, Šakota

OSIJEK: Ugrešić, Vrljić, Prekodravac, Bjelivuk, Beširović, Ivančan, Barić, Živković, Damjanović, Verhas, Blažanović

TIJEK UTAKMICA

INKER-HAJDUK: 88‘ Znaju i igrači kakva je situacija na Maksmiru pa iako Bijeli sigurno idu ka pobjedi u ovom susretu, tuga na licima je vidljiva

DINAMO-OSIJEK: 81‘ Gosti baš ništa nisu pokazali u nastavku, a to "modri" iskorištavaju i povećavaju vodstvo na 4:1. Gol je zabio Topić i definitivno riješio sve dvojbe oko naslova prvaka

70‘ I Hajduk i Dinamo okupirali su protivnički gol, ali rezultat je i dalje isti. Sve je manje nade za Hajduk

54‘ Siloviti tempo nametnuo je Dinamo i u nastavku iako "modri" imaju veliku prednost. Osječani igraju na bljeskove, a domaćini cijelo vrijeme dominiraju u posjedu, napadaju i prijete. Hajduk kontrolira susret u Zaprešiću, Inker je ostao na onoj jednoj prilici iz prvog dijela. Splićani kroče prema pobjedi, ali što im to vrijedi ako ne dobiju pomoć Osijeka.

46‘ Počelo je drugo poluvrijeme u Maksimiru, a potom i u Zaprešiću, iako je početak utakmice kasnio nekoliko minuta.

INKER-HAJDUK: 45‘ Velika prilika za Bijele, ali gola nema. Ćalušić je ubacio s desne strane na drugu stativu, a Nazor je bio sam pred vratarom i pokušao je nogom u letu pospremiti loptu u mrežu. Bila je to i posljednja akcija u prvom dijelu. Sudac je svirao kraj bez nadoknade.

DINAMO-OSIJEK: Gotovo je prvo poluvrijeme u Zagrebu. Rezultat je i dalje 3:1, a bez obzira na situaciju u Zaprešiću, "modri" su na putu ka tituli

INKER-HAJDUK: 39‘ Gol za Hajduk! Hrgović je povećao vodstvo Bijelih u Zaprešiću. U rašlje je zabio s 18 metara, a vratar domaćina bio je bespomoćan

INKER-HAJDUK: 34‘ Sjajan pokušaj Brajkovića koji se zabio u desnu stranu šesnaesterca pa poslao loptu na rub šesnaesterca. Loptu je već na nozi vidio Capan, ali ispred njega je ušao Đolonga koji je opalio s 20 metara, no lopta je otišla pored lijeve stative.

INKER-HAJDUK: 29‘ Hajduk je u potpunosti uspostavio kontrolu nad igrom nakon gola. Svi igrači preselili su na polovicu Inkera.

INKER-HAJDUK: 21‘ Hajduk vodi 1:0! Hrgović je na lijevoj strani uposlio Vrcića koji je utrčao u prostor, pa poslao loptu na prvu stativu gdje se pojavio Ćalušić koji je loptu smjestio u gornji lijevi kut.

INKER-HAJDUK: 20‘ U Zaprešiću Nazor imao čistu situaciju, na nekih pet metara od gola, ali glavom nije bio precizan

DINAMO-OSIJEK: 19‘ Loše vijesti za Hajduk, Dinamo povećao vodstvo na 3:1. Cvetko trese mrežu gostiju

DINAMO-OSIJEK: 18‘ Kiša golova u Maksmiru, na 2:1 smanjuje Blažanović

DINAMO-OSIJEK: 16‘ Još jednom trese se mreža gostiju, Dinamo vodi 2:0. Vrbančić je pucao, obranio je njegov pokušaj Ugrešić, ali Topić se našao na pravom mjestu i stigao do velikog vodstva domaćih

DINAMO-OSIJEK: 10‘ Na Maksimiru domaćini vode 1:0, Šakota je zabio za slavlje "modrih"

INKER-HAJDUK: 4‘ Velika prilika za Inker, domaćini su zaprijetili nakon kontre, ali Fesjuk je to skinuo i spasio Hajduk

INKER-HAJDUK: 2‘ Prva prilika za Bijele, Vrcić je pucao preko grede