Hajdukprijateljska u istri

Velika pobjeda Hajduka u sjajnoj utakmici: uz Livaju i Kalinića strijelac je bio i kadet, a pao je i gol iz kornera

Piše D. KA.
12. siječnja 2024. - 14:23

Hajduk je u drugom pripremnom susretu pobijedio mađarski Fehervar s visokih 5:2. Utakmica se igrala u posebnom formatu, četiri puta po pola sata, ukupno 120 minuta.

Nakon lagane pobjede protiv Aluminija, danas smo imali priliku gledati još jednu dominantnu predstavu Hajduka. Iako je Fehervar prvi zabio u 19. minuti, Livaja je brzo izjednačio, a preokret je došao u 55. minuti, nakon lijepe akcije strijelac je bio Moufi.

Svoj prvi gol nakon povratka je zabio i Nikola Kalinić za 3:1, u 78. minuti. Mađari su nedugo nakon smanjili prednost, ali u završnici susreta smo mogli uživati. U 104. minuti nas je počastio Trajkovski golom iz kornera, da bi pred sam kraj dvosatnog susreta svoj prvi gol za seniore zabio i kadet, 16-godišnji Bruno Durdov.

Do kraja priprema u Umagu Hajduk ima još dva ispita, 17. siječnja na rasporedu je slovenski Koper, a 20. siječnja poljski Slask.

HAJDUK - FEHERVAR

Umag - prijateljska utakmica

Hajduk: Lučić, Moufi, Šarlija, Uremović, Sigur, Odjidja-Ofoe, Pukštas, Krovinović, Kleinheisler, Sahiti, Livaja.

Klupa: Buljan, L. Kalinić, Prpić, Žaper, Kalik, N. Kalinić, Benrahou, Skoko, Elez, Dajaku, Mikanović, Trajkovski, Brajković, Hrgović, Durdov, Čuić.

Fehervar: Toth, Bese, Serafimov, Csongvai, Gergenyi, Christensen, Pinto, Katona, Szabolcs, Kastrati, Szabo.

Klupa: Rockov, Fodor-Papp, Simut, Larsen, Spandler, Husveth, Menyhart, Peto, Bambock, Berki, Toth, Kovacs, Horvath.

Sudac: Antonio Melnjak

UŽIVO

120‘ Kraj utakmice

119‘ Gol! Hajduk vodi 5:2, strijelac je 16-godišnji kadet Bruno Durdov na asistenciju s lijeve strane

114‘ Pucao je Dajaku iz slobodnog udarca, nije to bilo loše, vratar Fehervara odlično brani i šalje u korner

109‘ Imao je priliku za gol sada i Skoko, ali njegov udarac s desne strane je blokiran

108‘ Malo više od desetak minuta će dobiti Durdov i Skoko. Ući će umjesto Benrahoua i strijelca Trajkovskog

104‘ Hajduk vodi 4:2! Kakav gol Trajkovskog, izravno iz kornera, dobro je procijenio i vjetar koji danas puše u Umagu, vratar Fehervara se ispružio koliko je dug, ali nije bio ni blizu lopte

101‘ Benrahouov pokušaj iz slobodnog udarca ide preko gola

91‘ Počelo je i zadnjih 30 minuta, u igri je Čuić umjesto Kalinića te Buljan na golu umjesto Lučića

88‘ Fehervar je smanjio na 3:2. Nakon dobre akcije Fehervara pucao je Simut s desne strane, lopta se odbila od obje vratnice i ušla u gol

79‘ Gol! Hajduk vodi 3:1, ubačaj s lijeve strane je izbačen, ali samo do Brajkovića koji puca s ruba šesnaesterca. Njegov udarac je blokiran, ali blok je došao samo do Nikole Kalinića koji se našao na praznom mjestu i pospremio loptu u praznu mrežu. S ruba terena su se odmah čuli povici: "Kale, Kale..."

75‘ Mikanović ne može nastaviti susret, zamijenit će ga Brajković, Bijeli su zasad s igračem manje, čeka se prvi prekid

73‘ Žuti za Mikanovića zbog zakašnjelog starta, igrač Hajduka je nakon duela ostao ležati na travnjaku i pruža mu se pomoć

69‘ Dobra prilika za Fehervar, nakon ubačaja s lijeve strane pucao je Toth, ali Lučić je siguran

61‘ Počelo je drugo poluvrijeme, sastav Hajduka u nastavku je: Lučić, Mikanović, Prpić, Elez, Hrgović, Kalik, Žaper, Benrahou, Dajaku, Kalinić, Trajkovski

60‘ Kraj prvih sat vremena

60‘ Trebalo je biti 3:1, Moufi je s desne strane pronašao samog Pukštasa čiji udarac s nekih desetak metara skida vratar Toth

55‘ Gol! Hajduk je nakon lijepe akcije preokrenuo na 2:1. Odlično je Livaja poslao dugu loptu na desnu stranu prema Sahitiju. On dobro prima loptu i ubacuje je u šesnaesterac na nadolazećeg Krovinovića koji namješta gol Moufiju pred golom

49‘ Kakva sada bomba Livaje, pucao je s nekih 17 metara, zatresla se greda

48‘ Povezao je Hajduk sada par lijepih prilika, prvo je probao Krovinović nakon kombinacije s Kleinheislerom, ali je njegov udarac blokiran, nekih 30 sekundi kasnije pucao je i Laszlo, ali samo u novi blok

39‘ Velika prilika za Hajduk, brzo je Livaja istrčao desnu stranu, dobro pronašao samog Krovinovića na sedam metara od gola, ali njegov udarac brani Toth

31‘ Počelo je drugih 30 minuta

30‘ Za kraj prvog dijela ove utakmice nova velika prilika Hajduka, Sigur je s lijeve strane ubacio na Pukštasa koji glavom snažno puca, ali malo pored vratnice

26‘ Mogao je sada Hajduk i do preokreta. Krovinović je pronašao Moufija koji je utrčavao u šesnaesterac, ali Marokanac nije dobro zahvatio loptu

24‘ Gol! Hajduk je izjednačio na 1:1. Kleinheisler je iz kornera naciljao Livaju koji bez većih problema glavom posprema loptu u mrežu

23‘ Dobar pokušaj Livaje iz voleja, ali lopta je blokirana i bit će korner

19‘ Fehervar vodi 1:0. Igrači Hajduka su visoko izašli, brzu kontru su poveli Mađari, Katona je proslijedio loptu za Szabu koji s desne strane puca i zabija. Prva je to bila prilika Fehervara na utakmici

14‘ Velika prilika za Hajduk, Kleinheisler je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, pogodio je Pukštasa koji snažno puca glavom, ali vratar Fehervara brani

13‘ Žuti za Gergényija zbog povlačenja Sahitija

5‘ Sigur je danas na poziciji lijevog beka, dok je Moufi desno. Zamijenili su pozicije u odnosu na prvu utakmicu protiv Aluminija

3‘ Dvaput su u kratkom vremenu pucali iz daljine Mađari, ali su oba pokušaja blokirana, nije bilo opasnosti za Lučića

1‘ Počela je utakmica

0‘ Stigli su sastavi

11:14 Hajdukovci su se iz hotela zaputili prema stadionu

11:00 Odbrojava se do nove pripremne utakmice Hajduka, okupljaju se hajduci pred recepcijom i spremni su za polazak na obližnje terene gdje u podne počinje ogled protiv mađarskog Fehervara.

I Fehervar je tu, ali se Hajdukov autobus brže-bolje parkirao bliže izlazu... Prva pobjeda je ostvarena.

Šalu na stranu, a dok minute u pješčanom satu cure do novog ogleda i provjere "bijelih" najviše nas zanima koliko će i kako trener Mislav Karoglan korisiti Marka Livaju i Nikolu Kalinića.

Odnoso, koliko će minuta igrati od 120 koliko ih je na dispoziciji i koliko će i hoće li odigrati zajedno, u paru?

Kako god okrenuli i tko god dođe u Hajduka opet nam je fokus uperen na domaće asove. Livaja i Nikola Kalinić, opet postaju vruća tema.