Domaći nogometopasna pirotehnika

Zadnje kolo: Dinamo kažnjen zbog paljevine stadiona na derbiju s Hajdukom

Piše S.A.
31. svibnja 2022. - 18:41

Dinamo je kažnjen sa 100.000 kuna novčane kazne, disciplinski sudac HNL-a Alan Klakočer je to obrazložio, zbog korištenja pirotehničkih sredstava domaćih navijača tijekom utakmice Dinamo - Hajduk (3:1), te je naveo: pripadnici navijačke skupine BBB, smješteni na sjevernoj tribini, tijekom utakmice su do 70. minute zapalili ukupno 36 baklji, od kojih je 11 bačeno na tartan stazu.

U 70. minuti počela je bakljada na sjevernoj tribini prilikom koje su bačena dva topovska udara te izuzetno velik broj baklji, najmanje 50, od kojih je najmanje 15 bačeno na tartan stazu i najmanje 11 u teren za igru.

Zbog velikog dima, točan broj nije bilo moguće utvrditi, a zbog svega navedenoga nastupio je prekid igre od 70. do 80. minute.

U 101. minuti dogodilo se i utrčavanje jednog navijača u ...

24. travanj 2024 14:57