Domaći nogometanaliza utakmice

Pozadina debakla Hrvatske na otvaranju Eura: Španjolci su iznenadili Dalića, a njegovi ključni igrači su bili nevidljivi

15. lipnja 2024. - 20:59

Hrvatska je na svom otvaranju Europskog prvenstva u Njemačkoj doživjela debakl. Španjolska je u razmaku od tri minute zabila dva gola (29. i 32.), a onda u posljednjim trenutcima prvog dijela i treći, čime je riješila pitanje pobjednika već nakon prvih 45 minuta.

Hrvatska u određenim periodima nije bila toliko loša u fazi napada i može se slobodno reći da rezultat od 3:0 i nije baš realan, ali Luis de la Fuente je iznenadio Zlatka Dalića, koji se nije snašao, a onda je nekoliko izuzetno loših reakcija "vatrenih" u fazi obrane presudilo da Španjolci bez većih problema dođu do uvjerljive pobjede i značajno smanje šanse Hrvatskoj za plasman u knockout fazu.

15. lipanj 2024 21:25