Domaći nogometprolaz u elitu

‘Petarda‘ Osječanki na otvaranju kvalifikacije za Ligu prvakinja: pravi izazov ih očekuje u subotu protiv belgijskog Anderlechta

19. kolovoza 2021. - 08:31

Nogometašice Osijeka s uvjerljivih su 5-0 (2-0) svladale crnogorske prvakinje, ekipu Breznice, u utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu prvakinja odigranoj u srijedu u Gradskom vrtu te će u subotu, 21. kolovoza, protiv belgijskog Anderlechta igrati za plasman u drugo kolo.

Osječanke su povele u 7. minuti pogotkom Kristine Nevrkle. Na 2-0 je prednost povećala Anela Lubina, a to je bio i rezultat na poluvremenu. U 53. minuti je Maja Joščak svladala gostujuću vrataricu Čabarkapu za 3-0. U završnici dvoboja Klara Kovačević je pogodila za 4-0 u 84. minuti, a 89. minuti je konačnih 5-0 postavila Lorena Balić.

Hrvatske prvakinje će u subotu pokušati na domaćem terenu pobijediti i Anderlecht koji je u prvoj utakmici s 3-0 svladao armensku Hajasu.