Domaći nogometKONFERENCIJSKA LIGA

Osijek završio svoj europski put, Bugari se branili i obranili

12. kolovoza 2021. - 23:19

Nogometaši Osijeka nisu se uspjeli kvalificirati u doigravanje za grupnu fazu UEFA Konferencijske lige, nakon što su u četvrtak u Gradskom vrtu odigrali s bugarskim CSKA iz Sofije 1-1 (1-1) te tako nisu nadoknadili dva pogotka zaostatka iz prve utakmice (2-4).

Poveli su gosti u 33. minuti, a strijelac je bio Graham Carey. Izjednačio je Mile Škorić u 45. minuti.

U prvih pola sata Osijek je prijetio preko Miereza, Bočkaja i Kleinheislera, ali sve te udarce je gostujući vratar Bussatto uspio ukrotiti ili odbiti.

U jeku osječkih napada CSKA je u 33. minuti došao do vodstva. Na nešto više od 20 metara s lijeve strane loptu je primio Graham Carey, napravio korak, dva i preciznim udarcem lijevom nogom pogodio lijevi gornji kut pokraj nemoćnog Ivice Ivušića.