Domaći nogometdominacija

Opet fešta Dalmatinki u Slavoniji, Splićankama dupla kruna, nakon prvenstva osvojile su i nogometni Kup Hrvatske

Piše Frane Vulas
5. lipnja 2022. - 20:36

Nogometašice Splita osvojile su domaću dvostruku krunu, ranije već osiguranom naslovu prvakinja dodale su i Kup Hrvatske. U finalu Kupa odigranom u Županji nogometašice trenera Božidara Miletića slavile su protiv najvećih rivalki sastava Osijeka 1:0 pogotkom koji je talentirana Lucia Domazet zabila u 16. minuti susreta.

Sedam dana nakon što su u Osijeku slavile naslov prvakinja, u nedalekoj Županji burno i bučno su profeštale i osvojeni trofej Kupa.

Kao i u prvenstvu, i u Kupu su Splićanke ostavile najveće konkurentice na korak do trofeja. Split je u finalu nastupio u sastavu: Bukovec, Dulčić, Domazet, Pranješ, Krznarić (od 63. Pezelj), Đoković (od 81. Gegollaj), Hadžić, Hazan, Bukač (od 81. Pedić), O'Neill, Bošnjak (od 58. Grebenar).