Domaći nogometPale su Gruzijke

Nogometašice Splita osvojile su treće mjesto na kvalifikacijskom turniru Lige prvakinja

Piše Frane Vulas
21. kolovoza 2022. - 13:41

Nogometašice Splita osvojile su treće mjesto na kvalifikacijskom turniru Lige prvakinja kojem su bile domaćinke u Varaždinu. U susretu za treće mjesto nogometašice trenera Božidara Miletića posve zasluženo su slavile protiv najbolje ekipe Gruzije Lanchkhutija 2:0 (1:0).

Prvi pogodak zabila je Aida Hadžić u 36. minuti iz kaznenog udarca. Prethodno je sutkinja Emanuela Rusta iz Albanije pokazala na bijelu točku poslije pada Jasne Đoković u šesnaestercu Gruzijki nakon što su na nju startale dvije igračice Lanchkhutija. Poslije slabog ispucavanja lopte vratarke Lanchkhutija konačan rezultat iz kontre postavila je 17-godišnja Petra Mikulica u 67. minuti, samo pet minuta poslije ulaska u igru. Asistirala joj je Đoković.

Mogle su nogometašice Splita i mnogo uvjerljivije slav...

26. travanj 2024 20:22