Domaći nogometiz drugog pokušaja

Mierez zabio svom bivšem klubu za pobjedu Osječana: i ovo će izazvati silne komentare jer je sudac Strukan poništio obranu pulskog vratara

30. siječnja 2021. - 17:06

U susretu 18. kola Prve HNL Osijek je kao domaćin svladao Istru 1961 sa 1-0 (1-0). Strijelac jedinog pogotka bio je Mierez u 30. minuti iz kaznenog udarca.

Osječani su do minimalne pobjede protiv sastava iz Pule stigli iz kontroverznog kaznenog udarca. U 27. minuti Galilea je neoprezno startao na Bočkaja na samom desnom rubu kaznenog prostora pa je sudac Strukan pokazao na bijelu točku. Loptu je uzeo najbolji Osijekov strijelac Mierez, no njegov slab prizemni udarac uhvatio je vratar gostiju Lučić. No, Strukan je procijenio kako se Lučić prerano pomaknuo sa svoje linije te je dosudio ponavljanje kaznenog udarca. I u drugom pokušaju Mierez je pucao na isti način, no Lučić se bacio u drugu stranu pa je Osijek poveo.

Istra 1961 je u nastavku dvoboja bila bolji suparnik, no iz bro...

25. svibanj 2024 10:02