Domaći nogometkakva utakmica!

Hrvatska doznala protivnika u polufinalu Svjetskog prvenstva: Argentinci nakon drame jedanaesteraca izbacili Nizozemce

Piše Toni Bilić
9. prosinca 2022. - 22:55

Hrvatska će u polufinalu Svjetskog prvenstva u utorak igrati protiv Argentine, koja je nakon jedanaesteraca bila bolja od Nizozemske. Nakon dramatičnog prolaska naše reprezentacije protiv Brazila, veliku dramu vidjeli smo i sinoć, Argentinci su u rukama imali pobjedu u „regularnih“ 90 minuta, poveli su s 2:0 u 73. minuti, no Nizozemci su se vratili u završnici, zabivši za izjednačenje u zadnjim sekudnama.

U produžecima nije bilo golova, a argentinski vratar Emiliano Martinez je obranio prva dva udarca Nizozemaca s bijele točke i utro „gaučosima“ put do pobjede. Zabiti mu nisu uspjeli Van Dijk ni Berghuis, za Argentinu su pogađali Messi, Paredes i Montiel i Enzo Fernandez je u četvrtoj seriji imao udarac za pobjedu. Promašio je gol, nakon toga je De Jong izjednačio na 3:3, no L...

23. travanj 2024 13:08