OstaloUspjeh u hrvanju

Mali šibenski hrvači briljirali u Vrbovcu: Marko se okitio zlatom, Ana Lucija srebrom, a Mate je osvojio brončanu medalju

Piše Šibenski.hr
6. listopada 2024. - 09:55

Mladi šibenski hrvači sudjelovali su jučer u Vrbovcu na prvenstvu Hrvatske u slobodnom stilu za uzrast početnika i početnica.
Na natjecanju je sudjelovalo gotovo 400 malih hrvača i hrvačica iz cijele Hrvatske, a članovi Hrvačkog kluba Šibenik  pokazali su veliku srčanost i borbenost na ovom natjecanju te su ostvarili dobre rezultate, poručili su iz kluba.

-Marko Perišić u kategoriji do 40 kilograma osvojio je zlato,  Ana Lucija Višnjić u kategoriji do 25 kilograma srebro, a Mate Bura u kategoriji do 49 kilograma broncu.  Filip Nakić, Juraj Polić, Franko Ercegović, Roko Malenica i Petar Jelovčić unatoč srčanim borbama u teškom ždrijebu izgubili su nažalost priliku da osvoje medalju. Na ovo natjecanje išao je i mlađi brat Mate Bure, Vigo Bura, koji je otvorio natjecanje revijalnom borbom - priopćila nam je uime HK Šibenik KLara Višnjić, a dodala je kako je Šibenik na natjecanju u Vrbovcu imao još svojim predstavnika - natjecanje je, naime, sudio Šibenčanin Marko Klarić.

-Ovim uspjehom naši hrvači nastavljaju hrvačku sezonu koju su otvorili stariji dječaci prošli vikend, a nastavljaju kadeti na prvenstvu Hrvatske i hrvačice koje se hrvaju za dva tjedna u Ligi za djevojčice - istaknuli su i šibenskog hrvačkog kluba.