Nogometiznad očekivanja

Nastavlja se šibenski ljetni san: Prvijenac iskusnog braniča za novu vrijednu pobjedu Narančastih

Piše Krešimir Gulin
23. kolovoza 2024. - 21:59
Zagreb, 230824. Nogometni stadion Zagreb, Kranjceviceva. Utakmica 4. kola SuperSport HNL-a, NK Lokomotiva - HNK Sibenik. Na fotografiji: igraci Sibenika.Goran Mehkek/Cropix

Lokomotiva- Šibenik 0:1 (0:1)

ZAGREB- Stadion u Kranjčevićevoj. Sudac: Mateo Erceg (Pristeg). Strijelac: 0:1 Žuta (23.). Najbolji igrač: Leonard Žuta (Šibenik).

LOKOMOTIVA (4-2-3-1): Šubarić - Karačić, Živković, Dajčer, Žilinski (od 39. Kolinger)- Smakaj (od 72. Čuić), Baždarić - Sušak (od 46. Vranjković), Mudražija, Goričan - Čop

ŠIBENIK (3-5-2: Đaković - Perić, Morrison, Punčec- Kolega, Roca (od 84. Gačić), Bakić (od 90. Baković), Majić (od 69. Prekodravac), Žuta - Božić (od 84. Zdunić), Santini.

Nastavlja se Šibenikov ljetni san. Narančasti su ostvarili i treću pobjedu u prva četiri kola u svojoj povratničkoj prvoligaškoj sezoni. A takav učinak nisu mogli očekivati ni najveći optimisti u taboru na Šubićevcu.

Momčad trenera Marija Carevića nakon Osijeka i Slaven Belupa svladala je i Lokomotivu na gostovanju u Zagrebu. U međuvremenu, poraženi su od Dinama na Maksimiru, ali to se i ne može smatrati kiksom.

Šibeniku je tri boda u Kranjčevićevoj donio iskusni branič Leonard Žuta svojim prvijencem u narančastom dresu. Bila je to nagrada za vrlo dobro prvo poluvrijeme Šibenika.

Međutim, u drugom poluvremenu bila je to apsolutna dominacija Lokomotive, ali Šibenčani su uspjeli izdražti.

Nakon krasne akcije sredinom prvog dijela Šibenik je poveo. Bila je to odlična suradnja dva bočna igrača Kolege i Žute. Zadrani je probio desni bok i centrirao, a Makedonac na drugoj stativi dočekao loptu na voleju i s 10-ak metara savladao vratara Lokomotive Šubarića.

I prije gola Šibenik je bio poprilično opasan. Već u 2. minuti Santini je promašio iz dobre situacije, a u 10. minuti je Božiću falilo malo koncentracije u završnici da ozbiljnije ugrozi Šubarića.

S druge strane, momci trenera Marija Carevića vrlo dobro su limitirali domaćine. Zagrepčani praktički osim slobodnog udarca Čopa s oko 25 metara nisu jače zaprijetili šibenskom kapetanu Đakoviću.

Veliku prigodu za povećanje prednosti Šibenik je imao u 36. minuti, ali je udarac Majića otišao daleko pored vratiju Šubarića.

U drugom poluvremenu Lokomotiva je krenula odlučnije, no Šibenik iz kontranapada stiže do još jedne dobre šanse za 2:0, ali udarac Bakića s distance odlazi malo pored vratnice.

Kako je vrijeme odmicalo, domaćini su sve više stiskali. Taj pritisak donio je i nezgodan šut glavom Duje Čopa, ali istaknuo se obranom Đaković.

Teško je živio Šibenik početkom nastavka. Nizale su se prigode Lokomotive, Karačić je nakon kornera tukao zamalo preko gola, a Vranjković je iz voleja pogodio i vratnicu.

Iz velikog pritiska Narančasti su izašli u sjajnu kontru, zabio je Božić, ali zgoditak nije priznat zbog zaleđa. Odluku pomoćnog suca potvrdio je i VAR, ali odlučivali su centimetri.

Bilo je to u 60. minuti, a zadnjih pola sata Šibenik je cijelo vrijeme bio na svojoj polovici i grčevito branio teško stečeno vodstvo. Lokomotiva je uglavnom imala jalovu inicijativu, no u samoj završnici Lokosi su krenuli u posljednju inicijativu. Najveću priliku za poravnanje domaćini su imali u 86. minuti kada je Čuić pucao glavom, no Đaković je uz pomoć vratnice spriječio najgore za svoju momčad. Lopta je plesala po gol liniji, situaciju je provjeravao i VAR, ali sve je bilo čisto.

Igrale su se i četiri minute sudačke nadoknade, Lokomotiva je dala i zadnji atom snage za izjednačenje, međutim šibenska obrana odoljela je svim naletima i Narančasti su upisali nova tri vrijedna boda.