Mali nogometveliko iznenađenje

Malonogometaši Šibenika 1983 senzacionalno su izborili polufinale u Zagrebu pobjedom nad Futsal Dinamo

Piše TOni Bilić
17. veljače 2023. - 22:25

Malonogometaši Šibenika 1983 senzacionalno su u četvrtfinalu kupa u Zagrebu izbacili Futsal Dinamo i ušli u polufinale, gdje će tako igrati dva drugoligaša, nakon što je Murter izbacio Torcidu! Kao i njihovi susjedi iz iste županije, i Šibenčani su prošli boljim izvođenjem šesteraca, bili su bolji s 3:2. Mogao je Šibenik proći i nakon 40 minuta igre, do zadnje tri minute imali su vodstvo 3:1, ali je Dinamo izjednačio četiri sekunde prije kraja.

Šibenčani su od početka krenuli bez respekta, već nakon nepunih 30 sekundi nagovijestili su lošu večer Zagrepčana, nakon što je za vodstvo zabio Almeida. U 11. minuti na 2:0 je povisio Monteiro, a na samom kraju prvog poluvremena na 2:1 je smanjio Zonjić. U nastavku je Šibenik dobro parirao Dinamu, bilo je i dosta nervoze, a onda je pet i po minuta prije kraja Monteiro pobjegao u kontri te zabio za 3:1.

Ipak, na 3:35 do kraja Almeida je dobio drugi žuti karton, Šibenčani su na dvije minute ostali s igračem manje i Dinamo je to iskoristio, dvije minute prije kraja zabio je Perić. Na kraju su Zagrepčani očajnički napadali sa Šućurom kao vratarom-igračem, koji je čak obranio dobru priliku Bajrušovića. Isti igrač, inače bivši Šibenčanin, potom je četiri sekunde prije kraja zabio za 3:3.

U raspucavanju sa šest metara u prve dvije serije svi su pogađali, no onda je šibenski vratar Jarmanović obranio udarac Čekola, zatim je i Šućur promašio gol i Šibenik je imao meč loptu. Nije ju iskoristio Protega, kojem je obranio Piplica, no i Filip Novak je promašio i slavlje Šibenčana moglo je početi.

Šibenik 1983 je igrao u sastavu: Jarmanović, Bajrušović, Prgomet, Monteiro (2), Almeida (1), Milišić, Žumberac, Ćorluka, Protega, Badrov, Imširović, Škugor, Kosor, Jurković.