Košarkaderbi začelja

Važna pobjeda Šibenke u Osijeku: Narančasti slavili u neizvjesnoj završnici, Bašić, Solomun i Kujundžić zabili ključne poene

Piše Krešimir Gulin
29. studenog 2021. - 21:53

Košarkaši Šibenke ostvarili su vrlo važnu pobjedu protiv izravnog suparnika iz donjeg doma na tablici.

Narančasti su odlično otvorili utakmicu i poveli (9:2). Međutim, tada trener Osječana stavlja zonsku obranu, protiv koje Šibenčani ne nalaze prava rješenja. S druge strane, imaju velikih problema s centrom Topolovićem i domaćini imaju dvoznamenkastu prednost (40:30) već pred kraj druge četvrtine.

Ipak, ponajviše zahvaljujući tricama iskusnog Bašića Šibenka je uhvatila priključak (57:58) početkom zadnje četvrtine. Tada je bilo jasno da će utakmica biti odlučena u neizvjesnoj završnici.

U njoj su puno više koncentracije imali Šibenčani. Gotovo sve kreirao je Jambrović, a ključne poene zabijali su Bašić, Solomun i Kujundžić

Vrijednosnice Osijek- Šibenka 73:78 (21:23, 23:12, 14:20, 15:23)

OSIJEK- Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja 50. Suci: Krunoslav Peić, Goran Rogić i Mateo Pavičić.

Vrijednosnice Osijek: Makoi (6), Lisica (8), Tomljenović, Tokić, Špehar, Porobić (7), Kuany (16), Bošnjak (10), Topolović (26), Jurić.

Šibenka: Kujundžić (10), Arslanagić (12), Rebić (7), Gulin (9), Bašić (16), Solomun (6), Antić, Jambrović (13), Pleadin (5), Paić.

26. travanj 2024 00:07