Košarkapjesma u autobusu

Šibenka upisala prvu pobjedu u sezoni: Narančasti odigrali fantastično prvo poluvrijeme

Piše Krešimir Gulin
5. listopada 2024. - 22:06

Košarkaši Šibenke ostvarili su prvu pobjedu u sezoni. Nakon uvodnih poraza na svom parketu od Dubrave u prvenstvu Hrvatske i Zlatibora u ABA 2 ligi. Narančasti su slavili u gostima. Točnije na dalekom gostovanju kod novog prvoligaša Vrijednosnica Osijek.

Glavninu posla momčad trenera Roka Jurline odradila je prvom poluvremenu kada su odigrali baš furiozno. Nakon prvih 20 minuta Narančasti su imali velikih plus 23 (53:30). Sjajno su taj period igre odradili Filip Vujičić i Martin Junaković koji su kombinirano ubacili više koševa nego cijela ekipa Osijeka.

Unatoč skraćenoj rotaciji uvjetovanoj izostancima Paića, Škedelja i Klarina, Šibenčani su relativno lako sačuvali prednost do kraja utakmice.

Vrijedna je ovo pobjeda za šibensku momčad budući da ih čeka vrlo nezgodan raspored u nastavku sezonu. Prvi sljedeći protivnik im je zagrebačka Cibona na Baldekina, a potom idu u goste Splitu.

Vrijednosnice Osijek- Šibenka 78:89 (18:31, 12:22, 26:19, 22:17)

OSIJEK- Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja 400. Suci: Denis Hadžić, Nikola Perlić i Jelena Tomić.

VROS Osijek: Tchoukuiegno (18), Martinović, Flanjak, Rebić (16), R. Kujundžić (9), Grantsaan (17), S. Kujundžić, Vladović (11), Budimir (2), Šiško (3); Bjelanović (2), Primorac.

Šibenka: Bobek, Pleadin (15), Begić, Badrak, Vujičić (26), Jukić (5), Serdarušić (14), Šarić, Brajković (8), Junaković (21).

05. listopad 2024 22:11