StoryEditor
Hrvatska i svijetNACIONALNI STOŽER CZ:

DANAS U HRVATSKOJ 343 nova slučaja zaraze, preminulo 13 osoba. Svaki peti novooboljeli je iz naše županije!

Piše dv
23. veljače 2021. - 12:05
Epidemiolozi upozoravaju an nužnost pridržavanja propisanih javnozdravstvenih mjeraPixabay

Prema današnjim podacima Nacionalnog stožera Civilne zaštite Republike Hrvatske u posljednja 24 sata zabilježena su 343 nova slučaja zaraze virusom SARS-CoV-2. Tako je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas dosegnuo ukupno 2201 osobu. Među njima je 786 pacijenata na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 67 pacijenata. Preminulo je 13 osoba.

Inače, svaki peti novooboljeli pacijent je iz naše, Dubrovačko- neretvanske županije koja je po broju novoprijavljenih pacijenata danas prva na neslužbnoj top- listi novoobočljelih.

Prema pristiglim podacima, prema bbroju novooboljelih, odmah iza naše županije slijedi Grad Zagreb s 59 te Primorsko- goranska županija s 30 novih slučajeva zaraze. Najmanje je novozaraženih zabilježeno u Požeško- slavonskoj te Istarskoj županiji (samo dva nova slučaja zaraze) te u Virovitičko- podravskoj i Bjelovarsko- bilogorskoj županiji gdje je zabilježen samo jedan novi slučaj zaraze.

22. travanj 2021 03:41