VaterpoloODIGRANO 3. KOLO U SKUPINI ‘A‘ EUROPSKE LIGE PRVAKA

Jedan je uzeo sva tri, dvojica skupa jedan, a jedan ni jedan

19. studenog 2021. - 21:01

Elvis Fatović je sa Zodiac CNA Barcelonetom projurio kroz Tbilisi, potopio domaćina. Dobio Dinamo sa čak 20:7, te osvojio nova tri boda. Španjolski prvak je nakon prve četvrtine vodio sa 7:2, na poluvremenu imao sedam pogodaka viška (11:4), a u svojim redovima super raspoloženog Alvara Granadosa Ortegu (7 pogodaka iz deset šuteva), dok su Martin Famera i Felipe Perrone postigli po 3 pogotka...

Marko Bijač i Andro Bušlje su s Olympiacosom u Budimpeštri protiv Ferencvarosa osvojili bod. Prvak iz 2019. (Ferencvaros) poveo je protiv prvaka iz 2018. (i 2002. – Olympiacosa) s 3:1. Potom je sastav iz Pireja napravio 5:0, te poveo sa 6:3. Ferencvaros je izjednačio, Olympiacios poveo sa 7:6, Ferencvaros vodio s 8:7 i 9:8. Na kraju 9:9. Bijač je imao 12 obrana, Bušlje je pogodio za vodstvo 5:3. Konstantinos Genidounias je bio prvi strijelac Olympiacosa s tri pogotka, dok je prvi topnik Ferencvarosa bio Marton Vamos, također s tri pogotka. Daniil Merkulov, bivši Jugaš, a sad član Ferencvarosa, postigao je dva pogotka, a za to je potrošio deset lopti.

U Splitu Novi Beograd je dobio Jadrana sa 17:12. Sve do šest minuta prije kraja živjela je nada domaćina u povoljan rezultat. Bilo je tad 11:13, ali vrlo brzo nakon toga 11:15... Nikša Dobud je postigao jedan pogodak za Jadran, prvi strijelci Novog Beograda bili su Strahinja Rašović i Nikola Jakšić s po 4 pogotka...

SKUPINA ‘A‘

Rezultati 3. kola, petak, 19. studenog, Tbilisi: Dinamo – Zodiac CNA Barceloneta 7:20, Budimpešta: Ferencvaros – Olympiacos 9:9, Kragujevac: Radnički – AN Brescia 8:14, Split: Jadran – Novi Beograd 12:17.

Poredak: 1. Olympiacos 7 bodova, 2. AN Brescia 7 bodova, 3. Zodiac CNA Barceloneta 6 bodova, 4. Novi Beograd 6 bodova, 5. Ferencvaros 3 boda, 6. Jadran Split 3 boda, 7. Radnički Kragujevac 1 bod, 8. Dinamo Tbilisi bez boda.