TenisNOVA POBJEDA

Nakon što je ostala bez prvog seta četvrtfinala u Oberpullendorfu, uragan Lucije Ćirić Bagarić

2. prosinca 2022. - 12:41

Iako je lijepo otvorila prvi set, povela s 3:0, vodila i sa 4:3, te imala set loptu u tie breaku, ostala je nakon 59 minuta igre bez njega. Uzela ga je Tamara Kostić iz Austrije s 8:6 u tie breaku. Ali nakon toga nije bilo dileme tko je tu bolji, tko ima bolje rezultate u posljednje vrijeme. Lucija Ćirić Bagarić je sa 6:1 dobila drugi set, a treći odlučujući sa 6:0.

Dubrovkinja je u polufinalu 15.000 dolara vrijednog ITF-ovog turnira u austrijskom Oberpullendorfu. Na njezinom kontu je prije turnira bilo 46 bodova, te je stigla do 650. mjesta svjetske rang liste. Već tri preskočena skalina u Austriji osigurala su nove bodove, te novi skok na svjetskoj rang listi.

Naravno, ima već sutra priliku sve to učiniti još ljepšim. Suparnica u polufinalu bit će joj ili Eszter Meri, 19-godišnja Slovakinja, 571. tenisačica svijeta, ili 23-godišnja Indijka, Zeal Desai, koja je na 590. mjestu WTA rang liste.

Lucija je dobila 18 od 27 mečeva u zadnja tri mjeseca.

25. travanj 2024 21:02