RukometNOVI PORAZ RKHM DUBROVNIK

Šola opet jurio sa sedam na šest, pa ga šest puta kaznio domaći vratar, koji je bio bez promašaja

31. listopada 2021. - 20:35

Rukometaši Dubrovnika su i nakon gostovanja u Kutini bez boda. Utakmicom protiv Moslavine počeo je drugi dio natjecanja u skupini 'B' PAKET24 Premijer lige. Moslavina je bila bolja na startu sezone u Gospinom polju s 32:23, bolja i sad kod kuće, i to s 35:28.

Momčad trenera Vlada Šole je povela u 6. minuti s 2:1, zatim u 8. minuti izjednačila na 3:3, a nakon toga bila u minusu. Na poluvremenu je zaostajala četiri pogotka (12:16), na početku nastavka dva pogotka (14:16), u 55. minuti je s tri pogotka u nizu stigla na minus četiri (27:31), ali nije išlo...

Nedjeljko Jurković, igrač na popisu izbornika juniorske reprezentacije Hrvatske, bio je prvi strijelac RKHM Dubrovnik, postigao je 7 pogodaka, realizirao sva četiri sedmerca. Luka Bevanda i Toni Jakić su postigli po 4 pogotka, Marko Pedić, Mihael Krešić, Dino Bukva i Samid Mekić po 3, a Petar Bazdan 1 pogodak. Kristijan Raguž je imao 10 obrana, a Luka Morović jednu. Još su igrali Antonio Tomić, Ivan Jurić, Pero Kosović i Vlado Raos.

Domaćina je predvodio Karlo Kligl s 9 pogodaka, bio je s 11 pogodaka prvi strijelac i u pobjedi u Gospinom polju, a vratar domaćih Matej Mudrinjak, koji je sad imao 11 obrana, postigao je 6 pogodaka, i to je na nesreću dubrovačkog sastava pogađao bez promašaja, te na kraju bio drugi strijelac Moslavine. Kažnjavao je igru RKHM Dubrovnik, koji je opet dosta vremena igrao bez vratara, sa sedmoricom u napad. Uz to je momčad trenera Šole napravila previše tehničkih pogrešaka...

SKUPINA ‘B‘

Poredak: 1. Nexa 16 bodova, 2. Sesvete (utakmica manje) 10 bodova, 3. Moslavina 10 bodova, 4. Zamet (utakmica manje) 8 bodova, 5. Varaždin 1930. 7 bodova, 6. Bjelovar 6 bodova, 7. Trogir 5 bodova, 8. RKHM Dubrovnik bez boda.

U 9. kolu RKHM Dubrovnik, 13. ili 14. studenog, dočekuje Varaždin 1930.

18. travanj 2024 22:02