RukometRUKOMET

Lider prošao Mljekaru, te nastavio niz, ali mu nije bilo lako protiv nekompletnog domaćina, koji se ljuti na sebe

3. travnja 2023. - 15:42

Karlovac je najkvalitetnija ekipa, odlično organizirana, najmanje griješi. Rezultat toga je 16 pobjeda u 17 kola. Posljednju, šesnaestu pobjedu upisao je na Mljekari protiv Ardiaeija u derbiju 17. kola. Župski sastav ima lijep rezultat ove sezone – četiri kola prije kraja drži visoko četvrto mjesto s utakmicom manje u odnosu na treći Umag, koji ima dva boda više. Protiv lidera je bio u igri pedeset minuta, ali nedostajali su mu Hrvoje Lončarica, Rudolf Čužič, Maro Peručić

Nedostajalo je zraka na kraju – reći će Teo Putica. Ardiaei je silno želio zaustaviti Karlovac. Nastaviti svoj dobar niz, a prekinuti pobjednički lidera. Uoči zadnjih deset minuta bio je na samo pogodak zaostatka (23:24). Na kraju 27:31. Umor jest učinio svoje, činjenica kako nije bio kompletan, kako nije imao dvojicu, trojicu igrača u rotaciji kako bi pratio visok ritam, koji je nametnuo Karlovac zahvaljujući dužoj klupi. Opet ljut je i na sebe. Nismo smjeli, kažu, promašivati zicere, a promašili su ih jedno pet, šest...

Ardiaei jest debitant u ligi, drugom razredu, ali ima u svojim redovima igrače koji su igrali ovaj rang, pa i najveći. Ima i mladih, koji su dobili priliku ove sezone. Neki su je iskoristili. Njihova minutaža je sve veća i veća. To je dodatni razlog zadovoljstva u redovima župskog kluba, koji je dobio devet od sedamnaest utakmica ove sezone, jednu odigrao bez pobjednika, a sedam izgubio. Ima taj spomenuti zaostatak kod Rudara Adria Oila, fenjeraša, koji će odraditi 16. travnja, dan nakon utakmice idućeg 19. kola u kojem je gost Kozale u Rijeci. Potom dočekuje Hrvatski dragovoljac kod kuće, pa ide u Opuzen, te mu na kraju u zadnjem kolu u goste dolazi Umag.

Pod vodstvom Antonia Lončarice Ardiaei je protiv Karlovca igrao u sastavu: Luka Morović, Leo Brnin (5), Domagoj Prkačin, Teo Putica (2), Petar Bazdan (1), Andro Puljizević, Paolo Bašica (8), Marinko Ševo (1), Marino Knez (3), Hrvoje Hladilo, Toni Barišić, Ivan Jurić (3), Antonio Tomić, Maroje Purin (3), Luka Butorac (1) i Matija Gabrieri.

Teo Putica (Ardiaei) protiv Karlovca

Tonči Vlašić/

Marino Knez (Ardiaei) - tri pogotka protiv Karlovca

Marinko Ševo je ovaj put primio pogodak, ali je ima protiv Karlovca nekoliko velikih obrana, plus postigao je jedan pogodak, kaznio igru lidera bez vratara

Dominik Smojver (Karlovac)

Ardiaei - Karlovac 27:31

Oba igrača s brojem 44 su isključena na dvije minute, i Luka Butorac (Ardiaei), i Dominik Smojver (Karlovac)

Maroje Purin (Ardiaei)

Promašen je zicer, ne može vjerovati Paolo Bašica, koji je s 8 pogodaka bio prvi strijelac Ardiaeija protiv Karlovca

Opuzen je pobjedom kod kuće 26:25 protiv Hrvatskog dragovoljca ostao u igri za ostankom u drugom razredu. Dva najslabija bi trebala u niži rang. Opuzen je u 19. kolu domaćin Buzetu, potom je gost Umaga. U predzadnjem kolu će dočekat Ardiaei, a u zadnjem kolu ide u Zadar.

Poredak: 1. Karlovac 34 boda, 2. Buzet 26 bodova, 3. Umag 21 bod, 4. Ardiaei (utakmice manje) 19 bodova, 5. Rovinj 19 bodova, 6. Zadar 1954. 19 bodova, 7. Arena Pula 16 bodova, 8. Hrvatski dragovoljac 14 bodova, 9. Kozala 14 bodova, 10. BM07 12 bodova, 11. Opuzen 12 bodova, 12. Rudar Adria Oil (utakmice manje) 8 bodova.

Opuzen je međusobno bolji od BM07 (35:26 pobjeda kod kuće, poraz u gostima 19:24).

24. travanj 2024 23:16