OstaloMALI NOGOMET

Korčulani ostali u igri za prvaka u utakmici u kojoj su imali peterostrukog, a gost četverostrukog strijelca: Tko će kome uspjeti pomoći, Riva Pridvorju ili Čilipi Lumbardi?

5. ožujka 2023. - 21:39

ŽMNL

Rezultati 17. kola, Korčula: Lumbarda – Čibača 8:4 (Mario Milina u 2., Antonio Ivanković u 2., Frano Didović u 3., 23., 29., 29. i 30., te Dino Špaleta u 16. minuti/Božo Gustin u 3., 26., 27. i 30. minuti), Gruda: Cavtat – Ponta 1:4 (autogol Vlaho Grbešić u 18. minuti/Paulo Opušić u 14., Vlaho Grbešić u 23., Marko Lonza u 26. I Karlo Šabić u 28. minuti), Jadran Ljuta – Riva 2:4 (Matej Sračić u 29. i Maroje Pišta u 30. minuti/Tomislav Storelli u 5. i 30., Jurica Prkačin u 7. i Petar Lončar u 25. minuti), Čilipi – Dunave 0:0, Plat – Pridvorje 1:5 (Ivan Bazdan u 24. minuti /Marino Zalokar u 8. i 28., Antun Šmanjak u 15., Nikša Dragić u 19. i Ivica Obad u 27. minuti)

Lumbarda je još ‘živa’, Pridvorje je ostvarilo desetu pobjedu za redom, dobilo Plat s 5:1. Lumbarda je u derbiju kola, utakmice tko ostaje u igri za naslovom, oni ili Čibača, bila duplo bolja na Korčuli – 8:4. Čilipi su napravili novi krivi korak, bez pogodaka protiv Dunava. Riva i Ponta su postigli po četiri pogotka, te pobijedili Jadran (4:2) odnosno Cavtat (4:1).

Pridvorje 40 bodova, a Lumbarda 31 bod i utakmica manje. Čibača ima 29 bodova i utakmicu više od lidera, te dvije više od jedinog sastava s Korčule. Čilipi imaju 27 bodova, Ponta 25 bodova, Riva 20...

Mogu li Čilipi pomoći Lumbardi? Iduće kolo igraju Čilipi – Pridvorje, ako bi Čilipi prekinuli niz Pridvorja, dobili ga, a Lumbarda bila bolja od Rive, razlika bi bila šest bodova. Lumbarda utakmicu manje, a u predzadnjem kolu igraju Lumbarda – Pridvorje na Korčuli.

Pridvorje nakon Čilipa igraju s Pontom, pa s Jadranom iz Ljute i onda u predzadnjem kolu put na Korčulu, dok su u zadnjem kolu slobodne. Lumbarda protiv Rive, dočekuje Pontu, pa protiv Dunava, dočekuje Lumbardu i na kraju s Platom.

Naravno, ne treba zaboraviti prvo na Rivu. Ne zna za poraz četiri zadnje utakmice. Odigrala je 4:4 s Čilipima. Mogu li oni pomoći Pridvorju, napraviti da lideru odlazak na Korčulu u predzadnjem kolu bude izlet.

Povratak na utakmicu Čilipi – Dunave 0:0. Prva utakmica ove sezone koja je završila bez pogodaka! Utakmica u 17. kolu s najviše pogodaka Lumbarda – Čibača 8:4. Za domaćina pet od osam pogodaka postigao je Frano Didović, a sva četiri za Čibaču Božo Gustin).

ŽUPLJANI NA ODMORU

Raspored 18. kola, subota, 11. ožujka, Gruda: Riva – Lumbarda, Pridvorje – Čilipi, Dunave – Cavtat, Ponta – Jadra Ljuta, slobodni su Čibača i Plat

24. travanj 2024 20:39