NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

TRI NAJBOLJA UZELA PO TRI BODA Tri pobjede domaćih, tri pobjede gostiju u 14. kolu, ukupno 23 pogotka, gotovo četiri po utakmici

18. travnja 2021. - 20:01

Nitko od trolista, koji se bori za prvaka, nije pogriješio u 14. kolu. ONK Metković je svoj niz, deveta utakmica bez poraza od čega osam pobjeda, nastavio u Čilipima, gdje je slavio s 2:0 protiv Konavljanina. Croatia je pak sa 4:2 odnijela sva tri boda iz Dubravke svladavši Sokola, dok je Župa dubrovačka s 3:0 bila bolja na Lapadu od Gusara. ONK Metković je zadržao četiri boda prednosti u odnosu na pratnju, Croatiju i Župu dubrovačku, s tim što je sastav iz Gabrila odigrao utakmicu manje.

Redom, kad je u pitanju borba za vrh: Konavljanin je ugostio lidera, metkovske 'crveno bijele', koji su dva puta u prvom poluvremenu zatresli gredu gola domaćina, i to prvo Dragan Brečić iz slobodnog udarca, a nakon toga Ante Sokol, međutim, najveću priliku u tih prvih 45 minuta imao je domaćin, ali jedan na jedan dvoboj protiv nije dobio Ermin Krvavac, već Marijo Batinović, vratar ONK Metković. U nastavku utakmice Dragan Brečić je tresao mrežu Konavljanina, oba puta mu je za pogodak asistirao Ivan Šutalo, prvo u 64., a potom u 70. minuti. U  petoj minuti sudačke nadoknade Duje Medak je spriječio rukom pogodak domaćih, te mu je sudac Robert Hausvička opravdano pokazao crveni karton. Kako se sve dogodilo pred golom ONK Metković, naravno, kazneni udarac za domaćina, međutim, opet Konavljanin nije imao rješenje za Batinovića, koji je obranio udarac Davorina Krešića.

Prva ŽNL, 14. kolo, Čilipi: Konavljanin - ONK Metković 0:2 (bježi Dragan Brečić, dvostruki strijelac za sastav iz Metkovića)
Tonči Vlašić

U Dubravci takoreći nije bila počela utakmica, a već je Đuro Delija tri puta morao po loptu u mrežu. Tin Vidak u 9. minuti za 1:0, pa Borna Tikvica u 11. za 2:0, te opet Tin Vidak, i to u 14. minuti, te je momčad trenera Frane Lojića povela s 3:0. Ne sjećaju se domaći kad ih je netko tako izigrao na Lužama, te niti nakon 15 minuta igre imao tri pogotka prednosti. Međutim, nije se predao Sokol, te je stigao do pogotka zaostatka. Oba pogotka je postigao Antonio Lipotić, oba iz kaznenog udarca, prvi u 32. minuti, a drugi u 71. minuti, i taj je bio za ustat, te zapljeskat. Vrlo dobri Leo Kokanović, vratar sastava iz Gabrila, krenuo je u svoju desnu stranu, Lipotić je potkopao loptu, potpisao 'Panenku' za 2:3. U samoj završnici utakmice trenutak o kojem će se pričati. Napad Sokola, ubačena lopta pred gol gostiju, kapetan domaćih Leo Pušić je bio ometan, nije uspio stići do lopte, utrčao je Lovro Butorac, udarac glavom pod gredu, te od grede... Dojam je kako je lopta prošla gol crtu, međutim, nakon što se odbila, bila je u terenu. Nije se oglasio sudac Frano Palfi, nije ni njegov drugi pomoćnik Mario Njerš. Teško je bilo što reći. Možda će službena snimka odgovoriti na pitanje je li bio ili ne pogodak? U nastavku utakmice velika prilika za Croatiju, ali je Delija na mjestu, te je pružio novu priliku Sokolu, koji nije uspio doći do nove prilike za pogodak. Jest zato Croatija. Domagoj Ljubišić, koji je u 69. minuti ušao umjesto Vidaka, pogodio je sjajno za konačnih 4:2 i radost aktualnog prvaka.

Prva ŽNL; 14. kolo, Dubravka: Sokol - Croatia 2:4

U Dubrovniku, gdje je Župa dubrovačka domaćin dok se ne sredi travnjak u Čibači, momčad Josipa Papića je porazila Gusar s 3:0. Velimir Kajba je u 10. minuti postigao prvi pogodak za Župu dubrovačku, koja je četiri minute poslije imala već 2:0. Mato Šimunović je bio strijelac tog drugog pogotka. Početkom nastavka, u 52. minuti, pogodio je mrežu sastava iz Komina i Stanislav Vasilj.

U gostima je slavio i Slaven, i to u Krvavcu protiv Maestrala s 2:1. Jurica Ivanković u 10. i Ivo Mostahinić u 69. minuti bili su strijelci za momčad s Gnjila, a za domaćina je pogodio u 28. minuti za 1:1 Mario Zovko. Slaven je do 14. kola osvojio tri boda u gostima, sad isto toliko, međutim, ovo mu je prva gostujuća pobjeda ove sezone. Prva tri boda u gostima osvojio je odigravši neodlučeno u Vela Luci, Dubravci i Smokvici.

I ovo kolo – otočki derbi. Žrnovo je ugostilo Hajduka 1932., te ostvarilo uspjeh – 3:1. Hajduk 1932. je i dalje na začelju, jedini sastav bez pobjede, a Žrnovo ovim uspjehom ima velikih 9 bodova više (Žrnovo 14, a Hajduk 1932. 5). Ipak, nije sve dobro počelo za domaćina. Ivan Maričić je doveo Hajduka 1932. u vodstvo u 24. minuti, međutim, samo dvije minute poslije zatresla se prvi put mreža gostiju. Uspio je to Antonio Ivanković, koji je pogodio opet, i to samo dvije minute nakon prvog pogotka. Početkom nastavka, u 48. minuti, po treći put se zatresla mreža Hajduka 1932. Učinio je to ovaj put Nikola Šale

Pet pogodaka viđeno je u Smokvici, jedan više u mreži gosta. Jadran je s 3:2 bio uspješniji od Orebića. Domaćin je poveo u 24. minuti (Ivan Žuvela), početkom nastavka imao 2:0 (47. minuta Nedo Mušić). U 65. minuti kazneni udarac za Orebić, koji je realizirao Dino Špaleta, međutim, čim su krenuli s centra, domaći su postigli treći pogodak – Albert Marelić. Vladimir Ravlić je u 80. minuti postigao drugi pogodak za Orebić...

SEMAFOR 14. KOLA

Nedjelja, 18. travnja, Krvavac: Maestral – Slaven 1:2, Čilipi: Konavljanin – ONK Metković 0:2, Žrnovo: Žrnovo – Hajduk 1932. 3:1, Smokvica: Jadran – Orebić 3:2, Dubrovnik: Župa dubrovačka – Gusar 3:0, Dubravka: Sokol – Croatia 2:4.

POREDAK

1. ONK Metković 35 bodova / 14 utakmica (35:13), 2. Croatia 31 bod / 13 utakmica (33:10), 3. Župa dubrovačka 31 bod / 14 utakmica (31:14), 4. Slaven 20 bodova / 14 utakmica (24:17), 5. Konavljanin 18 bodova / 14 utakmica (24:23), 6. Orebić 17 bodova / 13 utakmica (30:21), 7. Gusar 17 bodova / 14 utakmica (20:22), 8. Jadran Smokvica 17 bodova / 14 utakmica (24:34), 9. Žrnovo 14 bodova / 14 utakmica (17:35), 10. Maestral 11 bodova / 13 utakmica (17:37), 11. Sokol 8 bodova / 12 utakmica (16:29), 12. Hajduk 1932. 5 bodova / 13 utakmica (12:29).