NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

EVO REZULTATA 13. KOLA Čuva četvorkom ONK Metković četiri boda prednosti, Župa dubrovačka kući pjevajući iz Orebića, Slavenu majka svih derbija

11. travnja 2021. - 20:00

Ivan Kordić, najbolji strijelac Prve županijske nogiometne lige, napustio je Orebić, te otišao u veći rang. Svi oni koji su tvrdili da mu je tamo i mjesto dobili su potvrdu jučer - BŠK Zmaj, čiji sad dres nosi, pobijedio je OSK kod kuće sa 4:1, a Ivan je postigao vodeći pogodak, te asistirao za još jedan.

Čak 14 od 27 pogodaka Orebića u prvom dijelu sezone postigao je Ivan Kordić, i kad njega nema, suparnicima će biti sigurno lakše. Župa dubrovačka koja juri prvo mjesto i plasman u veći rang, Treću hrvatsku ligu, slavila je u Orebiću s 2:1. Osvojila tri velika boda. Stjepan Rezo i Kristijan Prkut su pogađali na Trstenici za 2:0 vodstvo sastava iz Čibače, Orebić je u 84. minuti ublažio poraz pogotkom Kordića, ali ne Ivana, već njegovog starijeg brata Ante

Ali, i dalje je ONK Metković zadržao četiri boda prednosti u odnosu na Župu dubrovačku, i to četvorkom na svom Štruvinu u mreži Žrnova. Pogađali su Dragan Brečić, Tonći Jerković, Roko Brečić i Nikola Jelčić. Metkovski 'crveno bijeli' su bez poraza dugo, dugo, a isto tako je dugo, dugo na vrhu Prve županijske lige.

Na Gnjilama 'majka svih derbija' u Konavlima pripala je Slavenu, koji je dobio Konavljanin pogotcima Đura Trkovića i Iva Mostahinića. Istim rezultatom Gusar je kod kuće svladao Sokola. Ivan Šutić Galić u 37. i Ivan Popović u 85. minuti bili su strijelci za domaćina.

Najviše pogodaka viđeno je u otočkom ogledu u Vela Luci. Čak šest, po tri u mreži domaćina i gosta. Gost, Jadran Smokvica, vodio je s 2:0 (Ivan Tomić u 5. i Albert Marelić u 16. minuti), te 3:1 (Ivan Pecotić u 29. minuti). Bruno Berković je u 23. minuti postigao prvi pogodak za Hajduk 1932., drugi Ante Padovan u 41. minuti, a domaćin je izjednačio u 87. minuti iz kaznenog udarca, kojeg je realizirao Boris Tulić.

Hajduk 1932. je već u 4. minuti ostao s desetoricom, i to je isključen vratar Gorjan Stipković zbog prekršaja izvan svog kaznenog prostora na igraču koji je bio u izglednoj prilici za pogodak.

SEMAFOR 13. KOLA

Nedjelja, 11. travnja, Gabrili: Croatia – Maestral (odgođeno), Komin: Gusar – Sokol 2:0, Orebić: Orebić – Župa dubrovačka 1:2, Vela Luka: Hajduk 1932. – Jadran Smokvica 3:3, Metković: ONK Metković – Žrnovo 4:0, Gruda: Slaven – Konavljanin 2:0.

POREDAK

1. ONK Metković 32 boda / 13 utakmica (33:13), 2. Župa dubrovačka 28 bodova / 13 utakmica (28:14), 3. Croatia 25 bodova / 11 utakmica (27:8), 4. Konavljanin 18 bodova / 13 utakmica (24:21), 5. Orebić 17 bodova / 11 utakmica (28:15), 6. Slaven 17 bodova / 13 utakmica (22:16), 7. Gusar 16 bodova / 12 utakmica (18:17), 8. Jadran Smokvica 14 bodova / 13 utakmica (21:32), 9. Žrnovo 11 bodova / 13 utakmica (14:34), 10. Maestral 11 bodova / 12 utakmica (16:35), 11. Sokol 8 bodova / 11 utakmica (14:25),12. Hajduk 1932. 4 boda / 11 utakmica (9:24).

ZAOSTALE UTAKMICE

9. kolo, Komin: Gusar - Hajduk 1932., 11. kolo, Gabrili: Croatia - Orebić, Dubravka: Sokol - Hajduk 1932., 12. kolo, Dubravka: Sokol - Orebić, 13. kolo, Gabrili: Croatia - Maestral.

25. travanj 2024 01:54